Włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu, w szczególności dla kobiet. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie sprzęty do ich stylizacji są niezwykle ważne. Najważniejsza jest oczywiście suszarka. Tak, zdecydowanie nie wyobrażam sobie codziennej stylizacji włosów bez tego sprzętu. Bardzo cenię sobie swój czas, a na suszenie włosów chcę poświęcić go jak najmniej…

ZOBACZ: SZCZOTKA PROSTUJĄCA OD BABYLISS – WARTO JĄ KUPIĆ? [NASZ TEST]

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła najnowsza suszarka od BaByliss6500E Digital Sensor. Od samego początku miałam wobec niej bardzo duże oczekiwania i trochę bałam się, że mogę się rozczarować. Wg producenta linia Digital Sensor to rewolucyjna, inteligentna linia do suszenia i stylizacji włosów, łącząca niezwykłą innowację z łatwością użytkowania i szczególną ochroną włosów. Co to oznacza? Suszarka sama dostosowuje moc i strumień powietrza w zależności od wybranego trybu pracy i końcówki. Cyfrowy czujnik nieprzerwanie monitoruje temperaturę na powierzchni włosów (366 razy na sekundę) i pilnuje by była ona dla nich bezpieczna i nie przekraczała optymalnego poziomu 70°C. Stała temperatura, kontrolowana przez cyfrowy silnik EC DIGITAL, chroni włosy, dzięki czemu są one gładkie i zdrowe. Tyle z teorii.

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]

Babyliss 6500E Digital Sensor – opinie

Zacznę od opakowania, zdecydowanie nie można go pominąć. To była pierwsza rzecz, na którą zwróciłam uwagę. Suszarka zapakowana jest w porządne pudełko z grubego kartonu, które od razu sugeruje nam, że mamy do czynienia z czymś ekskluzywnym, z wyższej półki. Po otwarciu pierwsze co ukazuje się naszym oczom to aksamitny woreczek przeznaczony do przechowywania urządzenia.

ZOBACZ: PREZENTY POD CHOINKĘ LAST MINUTE – NASZE PROPOZYCJE DLA KOBIET – CZ. 2

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]

Do suszarki dołączone są aż 3 końcówki – duży dyfuzor i dwa koncentratory – do profesjonalnego suszenia i prostowania włosów. Ja mam naturalnie proste włosy i najbardziej lubię efekt, który daje końcówka 9mm. A w szczególności w połączeniu z moją ulubioną szczotką od Tangle TeezerBlow Styling Half Paddle. Duet idealny!

Przejdźmy do samej suszarki…

Co było moją największą obawą? Że suszarka będzie miała zbyt małą moc. Nic z tych rzeczy! BaByliss daje nam aż 2100 W, czyli całkiem dużo, jak na suszarkę do włosów. Najlepiej jednak sprawdzić jak to działa w praktyce… Moje włosy sięgają do łopatek, nie są specjalnie grube. Wiecie ile czasu zajęło mi ich wysuszenie? 3 minuty i 27 sekund! Tak, z ciekawości zmierzyłam czas stoperem. Wcześniej suszenie zajmowało mi dwa razy tyle, a „słabej” suszaki nie miałam nigdy.

Co do samego systemu Digital Sensor – faktycznie, nie trzeba być żadnym ekspertem, żeby zauważyć automatyczną regulację temperatury. Szczególnie widoczne jest to, gdy suszymy włosy z wykorzystaniem różnych końcówek. Te oczywiście, że się nagrzewają, jednak bez problemu możemy je zdjąć od razu po wyłączeniu urządzenia. Samoistną regulację temperatury widać również po samych włosach, które po suszeniu nie są przegrzane.

TRIK OD STYLISTY BABYLISS: Podczas press day’a, na której zadebiutowała linia, miałyśmy okazję porozmawiać z Sebastianem Kobielskim. Stylista włosów nie tyko zaprezentował nam działanie sprzętów, ale również zdradził, żeby pod koniec każdego suszenia skierować na włosy strumień zimnego powietrza. Trik sprawi, że włosy będą błyszczące i zdrowe!

ZOBACZ: GADŻETY DO STYLIZACJI WŁOSÓW, KTÓRE BĘDZIECIE CHCIAŁY MIEĆ! [PRZEGLĄD]

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]

Oprócz tego, że suszarka jest rewelacyjna w działaniu, trzeba także przyznać, że bardzo ładnie wygląda. Tak, chyba każdy wie, że większość kobiet to sroki, które kochają piękne rzeczy. Suszarka na bardzo przyjemne, satynowe wykończenie, które wygląda bardzo elegancko. Jedyne czego się obawiam to to, że po dłuższym czasie użytkowania na powłoce pojawią się zarysowania. Ale może znowu niepotrzebnie martwię się na zapas.

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]

Babyliss 6500E Digital Sensor – cena

Cena czyli… największa przeszkoda w zakupie. Suszarka zdecydowanie nie należy do najtańszych, musimy za nią zapłacić 999 złotych. Z drugiej strony biorąc pod uwagę cenę suszarki Dyson, o której marzę już od dłuższego czasu (kosztuje ponad 1500 złotych), BaByliss wcale nie wypada tak źle. Ale skoro odpuściłam zakup wymarzonego Dysona, odpowiedź jest tylko jedna – zdecydowanie WARTO zainwestować w sprzęt BaByliss! A szczególnie, gdy suszarka, tak samo jak dla mnie, jest dla Was najważniejszym sprzętem do stylizacji włosów.

Co mogę dodać jeszcze? Może to, że producent jest tak pewny swojego sprzętu, że daje na niego nie 24, a aż 60 miesięcy gwarancji!

Z takiego prezentu pod choinkę na pewno ucieszyłaby się każda kobieta! Ja na pewno.

ZOBACZ: NIGDY NIE RÓB SWOIM WŁOSOM TEJ JEDNEJ RZECZY!

Drogie Panie - oto suszarka, dla której odpuściłam zakup suszarki Dyson! [TEST]