Zaskórniki, potocznie nazywane wągrami są jednym z najczęstszych problemów skórnych. Nieestetyczne czarne kropki na nosie, brodzie i czole, potrafią uprzykrzyć życie wielu kobietom. Jedną z najskuteczniejszych metod na ich zlikwidowanie są… domowe maseczki!

Z zaskórnikami zmaga się niemal każda kobieta. Są uciążliwe szczególnie w lecie, kiedy chciałybyśmy pokazać się bez makijażu, ale brzydkie czarne kropki skutecznie nas do tego zniechęcają.

BALSAM DO UST – MOŻESZ ZROBIĆ GO W DOMU!

Na początku warto wyjaśnić, czym są zaskórniki – to zatkane przez sebum i martwy naskórek ujścia mieszków włosowych, które zazwyczaj przyjmują postać czarnych kropek.

Aby się ich pozbyć, konieczna jest odpowiednia pielęgnacji w celu uregulowania poziomu sebum i regularne peelingi złuszczające naskórek, jednak i to, często okazuje się niewystarczające. Warto wtedy sięgnąć po domowe maseczki. Kosztują grosze i są naprawdę skuteczne.

Oto przepisy na naszym zdaniem, najskuteczniejsze maseczki na zaskórniki:

Maseczka z białka kurzego
Składniki:
• 1 białko

Białko ubij na sztywną pianę i nałoż na miejsca, w których masz zaskórniki. Następnie przyłóż na nie chusteczkę higieniczną, która zdejmiesz energicznym ruchem, kiedy maseczka zastygnie. Dzięki temu pozbędziesz się większości zaskórników, które pozostaną na chusteczce, a pory się zwężą.

DOMOWE MASŁO PO OPALANIU. PROSTY PRZEPIS NA UKOJENIE SŁONECZNYCH OPARZEŃ

Maseczka z węgla aktywnego
Składniki:
• 3 tabletki węgla aktywnego
• 1 łyżeczka jogurtu naturalnego
• 1 łyżeczka wody

Tabletki rozgnieć na proszek i wymieszaj z łyżeczką wody, a następnie połącz z łyżeczką jogurtu. Papkę nałóż na twarz i po około 15-20 minutach delikatnie zerwij ją ze skóry.
Węgiel dokładnie oczyści skórę, wykazuje też właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Z kolei jogurt ukoi i nawilży podrażnioną skórę.

Maseczka z sody oczyszczonej
Składniki:
• 2 łyżki sody oczyszczonej
• 2 łyżki ciepłej, przegotowanej wody

Sodę rozpuszczamy w wodzie, nakładamy na twarz i czekamy aż zastygnie. Następnie zmywamy ją letnią wodą.
Soda reguluje produkcje sebum, usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory.

DOMOWE PEELINGI DO CIAŁA – ZRÓB JE Z OWOCÓW!

PS. Dla lepszego efektu, przed nałożeniem maseczki, warto wykonać kąpiel parową, która pomoże odblokować zatkane pory.