Brwi to ten element urody, który większość z kobiet woli pozostawić w rękach profesjonalistów. W końcu to one nadają wyraz naszej twarzy i pomagają uwydatnić oczy. Niestety w czasach trwania pandemii salony kosmetyczne zostały zamknięte, a my jesteśmy zdane na własne umiejętności. Aby depilacja przebiegła pomyślnie, zastosuj tych kilka wskazówek, które pomogą osiągnąć efekt, którego oczekujesz.

Depilacja brwi w domu

Zwróć uwagę na narzędzia

To najważniejszy element, bez którego depilacja brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu jest niemożliwe. Dlatego sprawdź w jakim stanie jest Twoja pęseta. Powinna mieć zagięte końcówki. Dzięki temu wyrwiesz pojedynczy włosek razem z cebulką i nie uszkodzić innych, przypadkowych włosków łamiąc ich w połowie, co może spowodować nieestetyczny wygląd.

Jeśli nie masz w domu profesjonalnych nożyczek do przycięcia brwi, nie zamieniaj ich na uniwersalne. To może spowodować, że włoski będą nierówno przycięte, a każdy z nich będzie innej długości.

Małgorzata Rozenek-Majdan opowiada o swoim makijażu. Uwielbiamy te kredki do brwi!

Rób to powoli

Kiedy już zaczniesz depilować brwi pęsetą pamiętaj, by robić to bardzo powoli. Zasada profesjonalnych wizażystów brzmi: nie rób tego częściej niż co dwa tygodnie. Jeśli boisz się, że zmienisz kształt brwi, wcześniej nadaj im delikatny kontur i wypełnij środek ołówkiem. Dzięki temu będziesz wiedziała, których włosków chcesz się pozbyć.

Obierz kierunek

Jednym z typowych błędów podczas depilacji brwi jest zły kierunek wyrywania. To bardzo istotne nie tylko ze względu na dyskomfort podczas zabiegu, ale także na ich ponowne odrośnięcie. Dlatego tak ważne jest, by wyrywać je w kierunku ich wzrostu, nigdy na odwrót.

Pamiętaj o pielęgnacji

Po skończonym zabiegu depilacji brwi pamiętaj o tym, by ukoić podrażnioną skórę. Możesz wykorzystać żel aloesowy lub inny delikatny środek nawilżający, np. na bazie rumianku.