Nie od dziś wiadomo, że nasz wygląd świadczy o stanie zdrowia. Nieskazitelna skóra, błyszczące włosy, delikatne rumieńce i zaokrąglenia na ciele świadczą, że kobieta nie ma problemów na tym tle. A przynajmniej poważnych.

Stan zdrowia najłatwiej poznać po wyglądzie skóry. Jeżeli są na niej wypryski, prawdopodobnie zmagamy się z jakąś dolegliwością albo zaniedbaniem i nawet o tym nie wiemy. Warto na to zwrócić uwagę zwłaszcza wtedy, gdy z wykwitami zmagamy się od lat, a czasy młodzieńcze mamy już za sobą. Po miejscu ich występowania można rozpoznać, jaka dolegliwość nam doskwiera.

ZOBACZ TEŻ: NIEWIARYGODNE! KREM POD PIELUCHĘ MOŻE LECZYĆ TRĄDZIK?!

Jeżeli masz pryszcze na czole

Problem prawdopodobnie jest związany z systemem trawiennym. Niewykluczone, że chodzi także o brak snu oraz stres. W tym przypadku przyjrzyj się swojej diecie i zastanów, co z niej wyeliminować. Zadbaj także o wystarczającą ilość snu oraz w miarę możliwości – relaks.

Jeżeli masz pryszcze pomiędzy brwiami

Winowajcą może być tłuszcz, a dokładnie spożywanie zbyt dużej ilości tłustych potraw. Przyznaj szczerze sama przed sobą, czy twoja dieta jest lekkostrawna czy na odwrót. Jeżeli będziesz chciała pozbyć się pryszczy, musisz rozważyć zmianę nawyków żywieniowych. Kolejna możliwa przyczyna to alkohol. Jeżeli spożywasz go w dużych ilościach, przyjrzyj się zwłaszcza temu, jak wyglądasz następnego dnia po zakrapianej imprezie.

ZOBACZ TEŻ: MASZ BLIZNY PO TRĄDZIKU? POWINNAŚ PRZECZYTAĆ TE WSKAZÓWKI EKSPERTÓW!

Jeżeli masz pryszcze na policzkach

Prawdopodobnie chodzi o zanieczyszczone powietrze. Postaw w mieszkaniu kilka roślin doniczkowych, które mają właściwości oczyszczające powietrze. Na przykład paprotkę, dracenę, skrzydłokwiat albo fikus. Są też inne prawdopodobne przyczyny pryszczy na policzkach. Wymienia się wśród nich dotykanie twarzy, trzymanie przy niej brudnego telefonu, brudną powłoczkę od poduszki i pomijanie demakijażu.

Jeżeli masz pryszcze na podbródku

Niewykluczone, że to właśnie ten czas w miesiącu (pryszcze uwielbiają wtedy wyskakiwać) albo zaniedbujesz pielęgnację twarzy, zwłaszcza oczyszczanie. Pamiętaj o tym, aby robić to regularnie. Wtedy stan twojej skóry powinien się poprawić.

ZOBACZ TEŻ: JAK PORADZIĆ SOBIE Z PRYSZCZEM, GDY POJAWIA SIĘ W NAJMNIEJ OCZEKIWANYM MOMENCIE?

Jeżeli pryszcze wyskakują ci nagle, prawdopodobnie jest to spowodowane hormonami. Być może jesteś właśnie przed okresem. Zastanów się też, czy nie jesz posiłków na krótki czas przed udaniem się na spoczynek – zwłaszcza tłustych.

Przyczyną wyprysków może być też skład kosmetyków – jeżeli wyskakują w środku dnia, a okres się nie zbliża.

Gdy zauważasz je wieczorem, winna może być twoja aktywność w ciągu dnia. Na przykład ćwiczenia na siłowni, które sprawiły, że bardzo się spociłaś.
Oczywiście każdy trądzik jest inny. Gdy nie pomaga stosowanie się do tych wskazówek, najlepiej udać się do specjalisty.