Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Dlatego też pierwsze zmarszczki pojawiają się właśnie w tym miejscu. Aby jak najdłużej cieszyć młodym i promiennym wyglądem warto zainwestować w odpowiedni kosmetyk. Nie oznacza to wcale tego, że musisz wydawać fortunę na krem, który wygładzi i rozjaśni skórę. Możesz skorzystać z naturalnych składników i przygotować własne serum pod oczy. Bogactwo roślinnych olejków i dodatek kawy sprawi, że poranki staną się lżejsze, a zmęczony wygląd, cienie pod oczami i zmarszczki nie będą Twoim problemem.

Zaawansowana pielęgnacja twarzy: czym są boostery i kto powinien stosować ten rodzaj kosmetyków? To coś więcej niż krem

Serum pod oczy – przepis na naturalny kosmetyk

Naturalny kosmetyk rozprawi się z problemem porannych podpuchnięć, zmiękczy i nawilży skórę oraz delikatnie ją rozjaśni, dzięki czemu cienie pod oczami będą mniej widoczne.

Składniki:

  • ½ filiżanki zmielonej kawy
  • 100 ml olejku migdałowego
  • 1 łyżka olejku z awokado
  • Mała butelka z zakraplaczem

Wymieszaj ze sobą fusy z kawy i olejek migdałowy w małym słoiczku. Zamknij go szczelnie i pozostaw na kilka dni (4-5).

Po tym czasie otwórz słoiczek i odcedź olejek za pomocą małego sitka. Następnie dodaj olejek z awokado i dokładnie wymieszaj całość. Przelej serum do małej buteleczki z zakraplaczem. Gotowe!

Serum pod oczy możesz używać codziennie – rano i wieczorem. Nanieś kilka kropel kosmetyku na opuszki palców i delikatnie wklep w skórę wokół oczu.