Jednym z mniej oczywistych problemów związanych z pielęgnacją ciała jest sucha skóra na łokciach. I chociaż mogłoby się wydawać, że wystarczy sięgnąć po krem nawilżający, aby zyskać rozwiązanie, w rzeczywistości wymaga to o wiele bardziej skomplikowanych metod. Zatem jak pozbyć się suchej skóry na łokciach?

Możesz sądzić, że nakładanie balsamów, kremów lub maści na wilgotną skórę uniemożliwia chłonięcie się produktów – tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie. W ten sposób blokowana jest wilgoć wewnątrz skóry, a jej bariera ochronna wzmacnia się. Dodatkowo składniki aktywne zawarte w produktach lepiej się wchłaniają. W przypadku suchej skóry łokci, lepiej sprawdzą się gęste, bogate formuły.

Masz pękającą skórę na ustach? Przetestowałam maść za niecałe 5 zł, która natychmiast przynosi ulgę

Jak pozbyć się suchej skóry na łokciach?

Chcesz dowiedzieć się, jakie są sposoby na pozbycie się szorstkiej i suchej skóry z łokci? Oto kilka wskazówek:

Podczas zimowych miesięcy, długa i relaksująca kąpiel w gorącej wodzie jest miłym sposobem na wypoczynek po ciężkim dniu. Jednak dla naszej skóry nie jest to najlepsze rozwiązanie. Gorąca woda jeszcze bardziej wysusza skórę, co w przypadku szorstkich łokci może jeszcze pogorszyć sprawę.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas kąpieli w wannie? Oczywiście o środkach czyszczących, których używasz. Podczas mycia łokci stosuj delikatne kosmetyki myjące, które są łagodne i nie wysuszają skóry. Jeśli Twoje łokcie nie są brudne – nie trzeba w ogóle myć tego obszaru. W końcu nadmierne oczyszczanie to kolejny sposób na szybkie wysuszenie skóry.

Nocna pielęgnacja łokci powinna zakończyć się zaaplikowaniem maści okluzyjnej. Nałóż wybraną maść na noc i zakryj łokcie długimi rękawami piżamy. W ten sposób zintensyfikujesz działanie maści na skórę i naprawisz jej naturalną barierę podczas snu.

Czasami działanie maści jest ograniczone, ponieważ składniki w niej zawarte nie mogą przedostać się głębiej przez nagromadzone martwe komórki naskórka. Aby dokładnie oczyścić ten obszar wypróbuj działanie chemicznych środków złuszczających, takich jak alfa-hydroksykwasy. Kwas glikolowy pomaga złuszczać szorstki i martwy naskórek, a dodatek witaminy E pomaga przywrócić nawilżenie.

Kremy do stóp i pięt są doskonałym rozwiązaniem również na suchą skórę łokci. Wszystko ze względu na ich intensywnie nawilżające formuły, które są przeznaczone do radzenia sobie z upartymi, szorstkimi i popękanymi obszarami skóry.