Kiedy coś niedobrego zaczyna dziać się z naszą cerą, często szukamy przyczyn w składzie kosmetyków, diecie albo po prostu uzależniamy to od pogody. A tymczasem jest jeszcze jeden aspekt, który jest często bagatelizowany…

Chodzi o stres i o to, co może wyrządzić naszej skórze. To, jak czujemy się w środku często jest widoczne gołym okiem. Sińce pod oczami, przebarwienia, ziemistość cery, a nawet wypryski. Nasza skóra jest dobiciem naszego samopoczucia. Co więc możemy zrobić, by poprawić jej kondycję?

ZOBACZ TEŻ: APLIKUJESZ PRODUKTY JEDEN PO DRUGIM? TO BŁĄD, KTÓRY MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ FATALNIE

Prosta odpowiedź brzmiałaby – mniej stresu, ale w wielu przypadkach trudno go uniknąć. Niestety jego szkodliwy wpływ na nasz organizm da się odczuć bardzo szybko w postaci bólu brzucha albo bezsenności. Ale to nie jedyne skutki. W czasie długotrwałego stresu dochodzi do obniżenia odporności organizmu i występowania zaburzeń metabolicznych, których następstwem mogą być różne choroby, w tym także te skórne, takie jak: łuszczyca, trądzik, pokrzywka czy atopowe zapalenie skóry. Skóra często traktowana jest jako tak zwana zewnętrzna powłoka układu nerwowego, gdyż jej wygląd jest odzwierciedleniem naszych stanów emocjonalnych, zarówno tych pozytywnych jak i niestety negatywnych, w tym między innymi stresu. tłumaczy dr n.med. Edyta Blus.

To właśnie stres w wielu przypadkach wpływa na kondycję naszej skóry. Często bagatelizowany może być główną przyczyną wyprysków, łuszczycy i innych problemów skórnych. Spokój to najlepsze, co możemy sobie dać i chociaż trudno jest to osiągnąć, wewnętrzna harmonia to coś, co pomoże uporać się z problemami skóry.

ZOBACZ TEŻ: MASAŻ TWARZY BAŃKAMI SILIKONOWYMI. TEN ZABIEG ZYSKUJE WIELKIE ZAINTERESOWANIE

W problemach ze stresem ważna jest też dieta. To, co jemy nie pozostaje bez znaczenia. Kwasy Omega-3 pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Dzięki nim skóra jest jędrna, a paznokcie i włosy wzmocnione. Odpowiednie ilości kwasów Omega-3 wspomagają też leczenie schorzeń dermatologicznych, na przykład łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy trądziku. Wszelkie ich niedobory prowadzą natomiast do uciążliwych problemów skórnych: szorstkości, nadmiernego przesuszenia, stanów zapalnych, zmian pigmentacyjnych. Na wygląd i prawidłowe funkcje skóry bardzo duży wpływ mają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, szczególnie witaminy A i E. Witamina A działa ochronnie na naskórek, osłabia jego proces rogowacenia i łuszczenia. Witamina E jest antyoksydantem, chroniącym przed działaniem wolnych rodników, a więc przed starzeniem -wyjaśnia dr n. med. Edyta Blus.

Ale utrzymanie diety bogatej w witaminy i składniki odżywcze nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie, kiedy czujemy ciągłe napięcie, zmniejsza się wtedy nasz apetyt. W takim wypadku dobrze jest wspomóc się suplementami diety, które uzupełnią potrzebne składniki odżywcze i pomogą ustabilizować pracę organizmu, co przekłada się również na kondycję naszej skóry. Podczas wyboru suplementu kierujmy się głownie jego składem – na rynku jest dostępnych wiele produktów, które oferują szybkie wzmocnienie organizmu. Warto jest sięgnąć po takie suplementy jak EstroVita Skin, który zawiera w sobie cenne składniki – kwasy omega 3 oraz witaminy.

Walkę ze stresem najlepiej jest uzupełnić technikami relaksacyjnymi – może to być jakiś rodzaj sportu, joga, a czasem może wystarczyć zwykły spacer. Stres to jeden z wielu czynników, które mogą odpowiadać za pogorszenie naszej kondycji psychicznej, ale również fizycznej, dlatego warto z tym walczyć dla dobrego samopoczucia, zdrowia i dobra naszej skóry.

Co Wy na to?

Ziemista skóra i wypryski ? Zdziwisz się, co tak naprawdę powoduje te problemy