Zastanawiałaś się kiedyś nad porzuceniem kawy na rzecz zielonej herbaty? Pierwsza tylko pobudza, druga ma dodatkowo wiele innych i korzystnych właściwości. Przede wszystkim jest jednym z najzdrowszych napojów na świecie, jest bogata w witaminę B, a dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn. Jak się okazuje jej picie, to nie jedyna zaleta. Zielona herbata na włosy to kolejny z przykładów jak można zastosować ten napar.

Jaki wpływ na włosy ma działanie promieni UV? Wątpliwości rozwiewa Anna Mackojć z Instytutu Trychologii

Zielona herbata na włosy. Jakie są korzyści?

Zielona herbata to głównie same korzyści w przypadku codziennej pielęgnacji. Nie tylko wpływa na ich porost, ale również jest skuteczna w przypadku chorób skóry takich jak łysienie. Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które niwelują działanie wolnych rodników. Dodatkowo napar ma właściwości przeciwzapalne. Nie można też zapominać o kofeinie, która jest jednym ze składników zielonej herbaty. Ma również pozytywne zastosowanie, gdyż może wpływać na przepływ krwi do mieszków włosowych, co daje silne i zdrowe włosy.

Domowy napar stosuj jako płukankę do włosów. Do przygotowania mieszanki użyj 5 łyżek liści zielonej herbaty i 2 szklanki gorącej wody. Odczekaj aż esencja wystygnie, a następnie stosuj do spłukiwania włosów.

Zielona herbata na włosy – fakty

Główne korzyści – bogata w witaminy B, C, E; stymuluje porost włosów, działanie przeciwzapalne, nawilżające i regenerujące.

Dla kogo? – Każdy może korzystać z naparu, w szczególności osoby z chorobami skóry.

Jak stosować? – Najlepiej używać dwa razy w tygodniu jako płukankę do włosów, w ramach rutynowej pielęgnacji.