Rozstępy pojawiają się wskutek rozciągnięcia skóry. Białe pręgi zazwyczaj są widoczne na udach, pośladkach, ramionach i piersiach. Ich przyczyną może być szybkie przybranie masy ciała lub zmiany hormonalne. Najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania lub podczas ciąży. Wówczas struktura skóry się zmienia, a włókna kolagenowe ulegają znacznemu osłabieniu. Istnieje wiele naturalnych sposobów na to, by zminimalizować ich widoczność. Jednym z nich jest żel aloesowy, który zawiera w sobie enzymy, składniki odżywcze oraz witaminy – poprawiają one elastyczność skóry i delikatnie ją rozjaśniają.

Pięć oznak, które świadczą o tym, że masz skórę mieszaną – jak o nią zadbać

Żel aloesowy na rozstępy – 3 sposoby użycia

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na to, by zminimalizować widoczność rozstępów jest nałożenie żelu na obszar skóry dotknięty zmianami. Wystarczy wymieszać kilka łyżek żelu z dwoma kapsułkami witaminy E. Następnie nakładamy mieszankę na ciało i wykonujemy delikatny masaż. Po kilku godzinach spłukujemy kosmetyk i gotowe! Dla uzyskania najlepszych efektów najlepiej jest zastosować kurację dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Kolejnym skutecznym sposobem jest przygotowanie prostego peelingu do ciała, który wspomoże krążenie krwi, uelastyczni skórę i poprawi jej jędrność. Wymieszaj kilka łyżek żelu aloesowego z fusami kawy i energicznym ruchem wmasuj w miejsce, w którym występują rozstępy. Pozostaw na skórze na około 20 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą.

Maska aloesowa to również skuteczny sposób na rozstępy. W małej miseczce wymieszaj dwie łyżki żelu. Dodaj łyżeczkę olejku migdałowego i łyżkę miodu. Wymieszaj składniki, aby powstała gładka pasta i nałóż na skórę. Pozostaw na około 30-40 minut i spłucz wodą. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w tygodniu dla uzyskania najlepszych rezultatów.