Podczas gdy medycyna estetyczna idzie naprzód, proponując nam kolejne zabiegi z użyciem lasera, fal radiowych i mikroigieł, gdzieś obok rodzi się zupełnie odmienny trend w pielęgnacji. To podejście, które każe cofnąć się o dobrych kilkanaście stuleci i skorzystać z wiedzy starożytnych. A jedną z metod, które tam znajdziemy, jest masaż twarzy kamieniem. Paradoks? Okazuje się, że niekoniecznie.

Dlaczego warto kupić najnowszy, lipcowy numer COSMOPOLITAN?

Jeszcze do niedawna ulubieńcem Instagramu był mały jadeitowy wałek do masażu. W dziedzinie pielęgnacji nie miał sobie równych, a kolejne beauty blogerki polecały go na niemal wszystkie problemy skórne. Tak było do niedawna, bo właśnie doczekał się konkurencji. Ostatnim wielkim odkryciem są bowiem kamienie Gua Sha – płaskie płytki do masażu. Wyglądają dosyć niepozornie. Ale uwaga, zanim przyłożysz jeden z nich do twarzy, sprawdź, na czym dokładnie polega jego działanie. To pielęgnacyjne narzędzie, które potrafi dać skórze efekt podobny do liftingu, ale w tym przypadku chodzi o coś więcej niż pocieranie skóry gładkim, przyjemnym w dotyku rollerem.

Zeberka w Cosmopolitan: Wschodni lifting, czyli jak działa masaż kamieniami

Wałeczek czy płytka. Co wybrać? Zanim narzędzia do masażu wykonane z kwarcu i jadeitu wkradły się do świata zachodniej pielęgnacji, z ich dobroczynnego działania korzystano już setki lat temu w krajach azjatyckich. Znanym z medycyny ludowej kamieniom przypisywano magiczną moc – odmładzały, leczyły ból oraz łagodziły napięcia.

ZEBERKA W COSMOPOLITAN: DAJ ODPOCZĄĆ SWOJEJ SKÓRZE: NOWA PIELĘGNACJA SKIP CARE

„Gua Sha wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest to technika terapeutyczna, mająca na celu pozbyć się patogenu poprzez technikę »skrobania«. Masaż polega na pocieraniu skóry specjalnie do tego przeznaczoną płytką” – wyjaśnia Aleksandra Knaflewska, specjalistka w zakresie masaży orientalnych z Warszawy.

Masaż kamieniem to zatem zupełnie inna technika niż użycie jadeitowego wałeczka. Przede wszystkim dlatego, że działanie Gua Sha jest o wiele bardziej wszechstronne, bo podczas gdy roller służy głównie do poprawy kondycji skóry twarzy, Gua Sha mają również działanie lecznicze i można zastosować je na różne obszary ciała.

Zainteresował Cię powyższy fragment artykułu? O tym na czym polega masaż kamieniami gua sha oraz co jest najlepsze dla twojej skóry, przeczytasz w numerze z Gabi Drzewiecką i Sylwią Nowak na okładce!