Sieć zalewają fakty o retinolu. Według wielu użytkowników jest sposobem na piękną, zdrową skórę i nowe życie. Czy wedle tych informacji powinnyśmy porzucić wszystkie pozostałe metody pielęgnacji skóry? Nie do końca, ale dzięki uprzejmości pewnej internautki możemy zobaczyć efekty działania retinolu, które dosłownie wstrząsnęły Internetem.

Dziewczyna zmieściła post ukazujący jej nieprawdopodobną metamorfozę. Dwa zdjęcia skóry pokazują niesamowitą skuteczność, z jaką działa retinol. Na zdjęciu z lewej strony skóra jest wyraźnie podrażniona i pełna niedoskonałości. Zdjęcie po prawej stronie zostało wykonane po dwóch latach. Skóra jest wyraźnie gładsza i nie dostrzeżemy na niej trądziku. Nie podchodziłam do pielęgnacji skóry właściwie pisze w komentarzu do zdjęcia internautka.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA MA 78 LAT I PRZEZ 50 UŻYWAŁA RETINOLU. JEST NAJLEPSZĄ REKLAMĄ!

Zgodnie z resztą opisu dodanego do zdjęcia dziewczyna stosuje lek przepisywany na receptę, ale nie był jedyną zmianą, którą wprowadziła do pielęgnacji skóry. Przeszła na dietę wegańską, co według niej również przyczyniło się do poprawy tekstury skóry.

Co takiego ma w sobie retinol, że za jego skutecznością opowiada się tysiące użytkowników? Pobudza rotację komórek i produkcję kolagenu, budując nowszą, gładszą skórę. Oznacza to poprawę funkcjonowania porów, redukcję trądziku, blizn potrrądzikowych oraz oznak starzenia się skóry. Kosmetyki z retinolem dostarczają zauważalnych rezultatów w ciągu zaledwie kilku pierwszych miesięcy stosowania.

ZOBACZ TEŻ: BUFFERING- NAJNOWSZA TECHNIKA W PIELĘGNACJI SKÓRY, KTÓRĄ POWINNAŚ ZNAĆ!

Jeśli zdecydujesz się go stosować, rób to z głową. Nieodpowiednie stosowanie retinolu może jeszcze bardziej pogorszyć stan Twojej cery.

Wy też go stosujecie?