Na pewno kojarzysz trend pielęgnacyjny, którym jest szczotkowanie ciała na sucho. To metoda, dzięki której zdecydowanie poprawia się krążenie, obrzęki stają się mniejsze, a skóra wygładzona i ujędrniona. W ostatnim czasie popularność zyskują manualne szczoteczki do twarzy. Co daje ten zabieg w przypadku delikatnej skóry twarzy i czy jest bezpieczny? Jaka szczoteczka do twarzy jest najlepsza?

Szczotkowanie ciała na sucho – jakie są korzyści?

Czy powinnam używać szczoteczki do twarzy?

Wszystko uzależnione jest od typu cery, który posiadasz oraz od makijażu, który stosujesz na co dzień. Szczoteczka do twarzy daje efekt bardzo mocnego oczyszczenia, dlatego nie będzie odpowiednia dla posiadaczek bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery. Dlatego jeśli właśnie tak określiłabyś swoją skórę lub jeśli nie stosujesz na co dzień pełnego, kryjącego makijażu nie ma potrzeby, byś stosowała tak mocne oczyszczanie. Natomiast jeśli posiadasz tłustą cerę, zwłaszcza z tendencją do zapychania porów oraz niedoskonałości – wprowadzenie do swojej pielęgnacji manualnej szczoteczki może być zmianą na plus! Poszarzała cera, która mimo oczyszczania wygląda na zmęczoną i nieświeżą to zdecydowane wskazanie do wypróbowania tego rodzaju szczotek. Na rynku dostępnych jest sporo modeli spośród których możesz wybierać. Mają twarde lub miękkie włosie, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Radzimy, abyś na swoją pierwszą szczoteczkę wybrała tę o miękkim włosiu i jeśli będzie taka potrzeba, zwiększała jej twardość.

Skuteczny sposób na wypryski. Roztwór z kwasu borowego możesz zastosować na twarz i ciało

Szczoteczka do twarzy – jak jej używać?

Najpierw zwilż wodę. Na włosie nałóż odrobinę ulubionego kosmetyku do mycia warzy. Pocieraj twarz okrągłymi ruchami, starając się nie naciągać przy tym skóry. Nie omijaj żadnej części twarzy, starając się domyć makijaż. Gdy skończysz, spłucz z twarzy oraz szczotki resztki mydła z zabrudzeniami oraz wróć do masowania skóry, skupiając się zwłaszcza na strefie T, która jest najbardziej problematyczna. Na tym etapie staraj się unikać wrażliwszych miejsc na twarzy. Istnieje też drugi rodzaj szczoteczek do twarzy – te, które są przeznaczone do szczotkowania na sucho. W tym przypadku masaż zacznij tuż po oczyszczeniu skóry. Manualne szczoteczki zapewnią efekt peelingu, pozostawiając promienną i gładką cerę. Skóra staje się o wiele jędrniejsza i miękka w dotyku.