Nieestetyczne kropki na nosie są uciążliwym problemem, z którym mierzy się wiele kobiet. Szczególnie teraz, kiedy w upały chciałybyśmy zrezygnować z makijażu. Podpowiemy ci, jak się ich pozbyć, byś mogła cieszyć się piękną cerą.

PIĘKNA BEZ MAKIJAŻU? TO MOŻLIWE!

Problem zaskórników nasila się każdego lata, kiedy nasza twarz nadmiernie się poci pod wpływem wysokich temperatur. Sebum i martwy naskórek zapychają rozszerzone pory, tworząc właśnie nieestetyczne czarne kropki. Przyczyną zatkanych porów może być też niedokładnie zmywany makijaż, zbyt ciężki krem nawilżający, czy też zbyt ciężki podkład.

Oczyszczanie

Najważniejszym etapem w walce z zaskórnikami jest oczyszczanie. Dlatego codziennie rano i wieczorem dokładnie oczyszczaj skórę żelem myjącym z węglem aktywnym i spryskuj twarz tonikiem, który wyrówna pH skóry, regulując wydzielanie łoju. Do nawilżania używaj lekkich kremów, bez olejów w składzie.
Dodatkowo przynajmniej dwa razy w tygodniu złuszczaj skórę peelingiem, szczególnie skupiając się na nosie, brodzie i środkowej części czoła – w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawiają się zaskórniki. Wybieraj peelingi beztłuszczowe, zawierające za to kwas salicylowy.

MASECZKI NA PIĘKNĄ CERĘ – ZRÓB JE SAMA ZA GROSZE!

Para wodna

Świetnym sposobem na pozbycie się wągrów jest też para wodna. Wystarczy, że przez kilka minut pochylisz się nad garnkiem z gorącą wodą, a na głowę narzucisz ręcznik. Para sprawi, że pory się otworzą i łatwiej będzie je oczyścić delikatnym peelingiem, czy po prostu myjąc twarz żelem antybakteryjnym.

Lekki makijaż

Do makijażu natomiast używaj lekkich podkładów lub kremów BB – wystarczą, by wyrównać koloryt skóry w lecie, a nie zapchają porów. Nakładając grubą warstwę podkładu i pudru tylko nasilasz problem.