Każda z nas ma coś na sumieniu, jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy. Nadmierne oczyszczanie, nieostrożne mieszanie składników, przeciążenie kosmetykami albo najgorszy z możliwych grzechów czyli niedokładny demakijaż. Jest jednak taka zasada, której trzymamy się wszystkie, a jest nią prosty schemat pielęgnacyjny, który brzmi: oczyść-złuszczaj-nawilżaj. Do tej pory nikomu nawet nie przyszło przez myśl, by zamienić kolejność tych trzech kroków, a jednak okazuje się, że rozwiązanie to może przynieść wiele korzyści. Chodzi o peeling do twarzy i jego zastosowanie.

Tak działa oczyszczające mleczko ryżowe. Skóra wygląda młodziej i jest pełna zdrowego blasku

Peeling do twarzy – kiedy można go używać?

Dr Harold Lancer – guru pielęgnacji skóry, z którego usług korzystają takie gwiazdy jak Beyonce czy Kim Kardashian wysuną dosyć kontrowersyjną tezę, jeśli chodzi o stosowanie peelingów do twarzy.

Tłumaczy on, że poprawna kolejność trzech pielęgnacyjnych kroków powinna zostać nieco zmodyfikowana, a sam proces złuszczania musi odbyć się jeszcze przed oczyszczaniem. Pomaga to lepiej zadbać o skórę, pozwala jej na skuteczniejsze przyjęcie składników aktywnych zawartych w pielęgnacyjnych kremach i silniejszą odnowę komórek.

Aby lepiej zrozumieć cały proces, dermatolog posługuje się prostym porównaniem. Kiedy chcemy wymienić zużytą nawierzchnię, na początku zdejmujemy stare płytki, czyli postępujemy podobnie jak z naskórkiem – delikatnie go złuszczamy. Dopiero potem następuje pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń – czyli oczyszczanie skóry z resztek peelingu i zanieczyszczeń. Na koniec kładziemy nową podstawę, a więc aplikujemy nawilżający krem.

Maślanka i kefir nie tylko do picia – odżywcze maseczki z nabiałem

Jest jeszcze jedna zasada – przed przystąpieniem do tego procesu trzeba pozbyć się resztek makijażu. W tym celu dobrze sprawdzi się np. woda micelarna. Oczywiście sięgnięcie po peeling do twarzy i proces złuszczania nie powinien być wykonywany codziennie. 1-2 razy w ciągu tygodnia w zupełności wystarczy.

Spróbujecie?