Krem na zimę, który zapewnia nawilżenie i odżywienie, a przy tym szybko się wchłania i nie tworzy tłustej, ciężkiej powłoki? Okazuje się, że te można mieć i jedno, i drugie. Na pomoc przychodzą jak zawsze niezawodne koreańskie kosmetyki.

Jakiś czas temu natknęłam się na krem do twarzy Dr.Jart+. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami postanowiłam przetestować go na własnej skórze. Krem ma bogatą formułę, która dobrze nawilża skórę. Może być stosowany w ciągu dnia jako ochronna bariera przed zimnym, mroźnym powietrzem oraz w nocy, by zapewnić skórze sporą dawkę nawilżenia.

ZOBACZ TEŻ: PRZEWODNIK PO NARZĘDZIACH DO PIELĘGNACJI. UŻYWAJĄ ICH WSZYSTKIE BEAUTY BLOGERKI

Osobiście bardziej preferuję pierwsze rozwiązanie, chociaż początkowo bałam się gęstej konsystencji. Okazało się, że niepotrzebnie. Krem dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, dzięki czemu można nakładać go również pod makijaż.

Dla osób, które zmagają się z problemem wysuszonej skóry, działa naprawdę dobrze. Wzmacnia naturalną ochronną barierę i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Nawet w chłodne, wietrzne dni moja twarz nie wysycha (zniknął problem suchych skórek). Po dłuższym czasie stosowania zauważyłam jeszcze jedną rzecz – skóra stała się miękka i bardziej elastyczna.

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJLEPSZE CO MOŻESZ DAĆ SWOJEJ SKÓRZE W MROŹNE DNI!

Niestety kosmetyk nie należy do najtańszych – za 50 ml trzeba zapłacić 170 zł. To spory wydatek, ale jego działanie jest naprawdę skuteczne. W przypadku mojej suchej, wrażliwej skóry twarzy działa jak lekarstwo w zimne, mroźne dni. Krem ma intensywny ziołowy zapach, co trochę mi przeszkadza, ale na szczęście nie utrzymuje się długo i zanika po kilku minutach.

Stosowałyście, a może macie już swoich zimowych ulubieńców?