Kiedy w zimowy poranek tęsknimy za upalnym latem i wysokimi temperaturami, zazwyczaj marzy nam się wakacyjny wypoczynek na słonecznej, piaszczystej plaży. Gorzej jednak, kiedy upał zaskoczy nas na zatłoczonej ulicy. Trudno jest zachować świeży i promienny wygląd, kiedy temperatury robią się naprawdę wysokie, a do urlopu pozostało jeszcze dobrych kilka tygodni. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc zachować uczucie świeżości na dłużej.

W upalne dni nasz organizm wydziela większe ilości potu, i chociaż to zupełnie normalny proces, każda z nas wolałaby zachować uczucie świeżości przez cały dzień. Oto proste sposoby, które pomogą czuć się komfortowo nawet w upalne dni.

Pierwszą wskazówką jest zmiana żelu do mycia ciała. Warto postawić na formuły oczyszczające i antybakteryjne, dzięki którym zachowamy uczucie świeżości na dłużej. Oprócz tego, dobrze jest również zwiększyć częstotliwość ich użycia. Zaleca się branie dwóch szybkich pryszniców – rano i wieczorem. Orzeźwiające napoje również będą pomocne. Kubek mięty do śniadania pozwoli zachować uczucie świeżości na dłużej i zmniejszy wydzielanie potu, przynajmniej na jakiś czas.

PSYCHODERMATOLOGIA. TO ZUPEŁNIE NOWE PODEJŚCIE DO ZDROWIA I KONDYCJI SKÓRY GŁOWY

Na szczególną uwagę zasługują również ubrania i ich regularna wymiana. Bakterie przenoszone na materiały wraz z potem rozwijają się jeszcze długo po tym jak zdejmiemy ubranie, dlatego aby ograniczyć ich rozwój zaleca się pranie po każdym ich użyciu.

Bakterie najlepiej rozwijają się w wilgotnych środowiskach, dlatego po wyjściu spod prysznica dobrze osusz całe ciało.

Depilacja to kolejny sposób, który pomoże zachować komfort, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni. Czysta, gładka skóra zapewnia lepsze działanie antyperspirantu, który może lepiej wniknąć w skórę.

SPOSOBY NA SZYBKIE POZBYCIE SIĘ ODCISKÓW NA STOPACH

Jeśli chodzi o kosmetyki, warto również pamiętać o prostej różnicy miedzy dezodorantem, którego celem jest odświeżenie i neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu poprzez ograniczenie rozwoju bakterii, a antyperspirantem ograniczającym wydzielanie potu.

W upalne dni, wybieraj luźne ubrania i zamień obcisłe spodnie na zwiewne spódnice i sukienki. Zbyt ciasne ubrania, szczególnie w okolicach pach, ograniczą przepływ powietrza. Wybieraj włókna naturalne, takie jak bawełna i len. To materiały, które szybko wchłoną wilgoć i zapewnią odpowiednią wentylację.

PEELING SKÓRY GŁOWY – DLACZEGO JEST TAK WAŻNY?