Atrakcyjny wygląd niesie ze sobą wiele korzyści i możliwości, a przy tym znacznie podnosi naszą samoocenę. Jego wagę docenia stale rosnąca liczba panów, którzy włączają się w pogoń za pięknym, młodym i szczupłym ciałem. Widok mężczyzny w salonie kosmetycznym nie dziwi już nikogo. Panowie stopniowo pozbywają się skrępowania, sięgając po metody upiększające, zarezerwowane dotąd niemal wyłącznie dla kobiet. Co medycyna estetyczna ma do zaoferowania mężczyznom? Okazuje się, że bardzo wiele! Oto przegląd cieszących się popularnością zabiegów poprawiających męską urodę.

Zabiegi na twarz

Chociaż męska skóra starzeje się wolniej w porównaniu ze skórą kobiet, to pojawiające się na jej powierzchni zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Cera panów narażona jest na powstawanie wyprysków i krost, a także podrażnień, spowodowanych jej częstym goleniem.

Zabiegi upiększające dedykowane męskiej twarzy służą przywróceniu jej właściwego nawilżenia, napięcia i kolorytu, dzięki czemu zyskuje ona świeży, wypoczęty wygląd. Ich repertuar jest niezwykle bogaty: od peelingów chemicznych, po ostrzykiwanie twarzy botoxem czy bezinwazyjne liftingi twarzy.

Zalety peelingów chemicznych z pewnością docenią nawet najbardziej sceptyczni panowie. Odpowiednio dobrany peeling nie tylko poprawi wygląd twarzy, ale także pomoże przeciwdziałać jej niedoskonałościom, jak: zmarszczki, przebarwienia czy wypryski.

Mężczyźni otwarci na innowacyjne techniki upiększania i odmładzania twarzy, skorzystać mogą z zabiegów: Zaffiro, Ulthera, Intraceuticals, Caci czy Cryolift, umożliwiających lifting twarzy i podróbka bez użycia skalpela.

Panom, którzy pragną pozbyć się szpecących zmarszczek mimicznych, polecane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (np. Radiesse) lub botox. Eksperci z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic w Warszawie zauważają, że rosnącą popularnością wśród mężczyzn cieszy się także zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting.

Zabiegi modelujące ciało

Wysportowana sylwetka jest marzeniem wielu mężczyzn. Medycyna estetyczna pomaga spełniać to marzenie, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Zabiegi modelujące ciało służą nie tylko redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również ujędrnieniu wybranych jego partii. Dużą skutecznością i szerokim zakresem działania odznaczają się zabiegi:

Icoone – urządzenie wykorzystujące moc masażu próżniowego, dzięki mikrostymulacji specjalnych głowic.
Vaser Lipo – pozwala na niszczenie tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu energii ultradźwiękowej
Smart Lipo – laser umożliwiający liposukcję i pozbycie się nagromadzonego tłuszczu z trudnych do wyszczuplenia miejsc.
Lipo Shock – opiera się na działaniu fal dźwiękowych i raf ultradźwiękowych, stanowiąc skuteczną broń w przypadku miejscowej otyłości

Zabiegi na włosy

Podstawowym problemem dotyczącym włosów, z jakim zmagają się mężczyźni, to ich wypadanie. W walce z łysieniem niezawodnością wykazuje się mezoterapia igłowa, podczas której w skórę głowy wstrzykiwane są substancje pobudzające porost nowych włosów. Innym zabiegiem, który pozwoli nam cieszyć się gęstą fryzurą jest Regeneris, wykorzystujący osocze bogatopłytkowe i zawarte w nim czynniki wzrostu. Uzyskane z krwi pacjenta osocze pomoże zainicjować procesy odnowy i regeneracji włosów.

Depilacja

Wielu z panów depiluje swoje pachy czy miejsca intymne, a czasami także nogi, plecy lub pośladki, tłumacząc to względami estetycznymi i higienicznymi. Regularne golenie skóry maszynką jest jednak czasochłonne oraz, ze względu na powstałe podrażnienia, bardzo kłopotliwe. Z kolei niezwykle bolesna depilacja owłosienia przy pomocy wosku lub depilatora to dla wielu osób bariera nie do przekroczenia. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn marzących o gładkim ciele bez konieczności częstego powtarzania golenia lub wykonywania nieprzyjemnej depilacji. Z pomocą lasera Vectus, możemy bez bólu oraz trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała.

Zabiegi medycyny estetycznej to skuteczny sposób walki z typowymi mankamentami męskiej urody i związanymi z nimi kompleksami. Pomagają przywrócić atrakcyjny wygląd twarzy i ciała oraz, co bardzo ważne, pewność siebie i komfort życia. Więcej informacji na temat przedstawionych zabiegów dla mężczyzn, znajdziesz na stronie www.skinclinic.pl.