W świecie pielęgnacji, co chwilę pojawiają się nowości, które rewolucjonizują rynek kosmetyczny. Wśród najnowszych trendów warto wymienić sfermentowaną pielęgnację, produkty do ciała oparte na formule bezglutenowej. Czy też naturalne składniki, które stanowią bazę w produktach kosmetycznych, takie jak: kwiat jaśminowca, olejek musztardowy czy też zielony proszek o nazwie spirulina. Wśród najnowszych propozycji, które pomogą nam zachować promienny wygląd cery, wygładzą ją i uchronią przed toksynami, pojawiła się kolejna – booster. To rodzaj kosmetyków, które charakteryzują się zaawansowanym działaniem i wzmocnionym składem. Booster można porównać do serum czy ampułek, z tą różnicą, że natężenie składników aktywnych jest w nich znacznie podwyższone, a samo działanie nie skupia się na głębokich warstwach skóry. Zadaniem boostera jest ochrona warstwy rogowej – czyli zewnętrznej warstwy naskórka.

Booster – co to za kosmetyk?

Booster z języka angielskiego możemy przetłumaczyć jako przyspieszać lub wzmacniacz. Te słowa najlepiej oddają działanie kosmetyku. To z pewnością zaawansowana pielęgnacja, a sam produkt można porównać do serum lub esencji o wzmocnionym działaniu z podwyższonym, skoncentrowanym stężeniem składników aktywnych. Można stosować go na dwa sposoby – jako samodzielny kosmetyk aplikowany na oczyszczoną skórę twarzy lub dodatek, „wzmacniacz” do kremów.

Sfermentowana pielęgnacja – rewolucyjne odkrycie w drodze do gładkiej, promiennej skóry

Zazwyczaj booster ma lekką, wodnistą konsystencję. Szybko wchłania się w skórę i nie pozostawia uczucia lepkości. Jego głównym zadaniem jest ochrona jej powierzchni.  To kosmetyk, który charakteryzuje się skutecznym działaniem, lecz nie wnika w głębsze warstwy – wzmacnia warstwę rogową, a tym samym tworzy barierę ochronną i sprawia, że cera jest gładka i promienna.

Booster to kosmetyk, którego główną funkcją jest ochrona skóry – przed utartą wilgoci, ale również przedostawaniem się toksyn, bakterii i innych zanieczyszczeń.

Booster – kto powinien go stosować

To uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Serum i kremy są stworzone do innych celów, mają nam pomóc w wygładzeniu zmarszczek, zminimalizowaniu widoczności popękanych naczynek lub przebarwień – wnikają głębiej. Booster działa na powierzchni skóry. Sprawia, że cera jest zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ale są pewne typy cery, które powinny uważać podczas stosowania tego produktu. W szczególności chodzi tu o cerę alergiczną, wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Czym są kosmetyki bez glutenu. Kto powinien używać naturalnych bezglutenowych kosmetyków?

Booster wspomaga ochronne właściwości warstwy rogowej skóry, ale podwyższone stężenie składników aktywnych może spowodować podrażnienia. Dlatego też podczas wybierania odpowiedniego produktu warto czytać skład. Każdy booster jest przeznaczony do innego typu skóry.

Należy także pamiętać o tym, że sama nazwa  booster nie jest jeszcze zastrzeżona dla konkretnej kategorii kosmetyków – pielęgnujących warstwę rogową. Z tego względu producenci często wykorzystują tę nazwę aby określić produkty, które jednak są przeznaczone do zupełnie innego typu pielęgnacji. Często są to bowiem tylko kosmetyki, które dodaje się do kremu, aby wzmocnić jego działanie. Nie ma to jednak nic wspólnego z ochroną warstwy rogowej – a to właśnie jest pierwszorzędnym zadaniem boosterów.