Na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju preparatów do skóry z problemami trądzikowymi. Można je dobierać w zależności od stopnia zaawansowania zmian chorobowych i rodzaju cery. Niektóre specyfiki są delikatne, inne mają bardziej inwazyjny charakter.

Zakłady Farmaceutyczne UNIA wzbogaciły ostatnio swą ofertę w dziedzinie leczenia trądziku i łojotoku. Do znanego od lat płynu Acnosan dołączyły dwa toniki – Acnosan Soft i Max.

Bezalkoholowy tonik przeciwtrądzikowy Acnosan Soft pielęgnuje skórę skłonną do łojotoku, z tendencją do przetłuszczania. Ma ją chronić przed podrażnienieniami i zaczerwienieniami. Stosowany regularnie działa przeciwbakteryjnie i łagodząco. Jest polecany do codziennej pielęgnacji nawet wrażliwej skóry. Cena – ok. 9,90 zł.

Tonik przeciwtrądzikowy MAX ma redukować powstawanie zmian trądzikowych. Przy regularnym stosowaniu poprawia się wygląd skóry. Preparat działa złuszczająco, usuwa rogową warstwę naskórka. Jest polecany do skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej. Cena – ok. 11,40 zł.

Płyn przeciwtrądzikowy Acnosan T jest stosowany wspomagająco w leczeniu trądziku pospolitego oraz łojotokowego zapalenia skóry. Ma działanie antybakteryjne, złuszczające i przeciwłojotokowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników, zmniejsza wydzielanie łoju nie blokując przy tym ujść gruczołów łojowych. Cena – ok.9,60 zł.

Wszystkie te produkty stosuje się 2-3 razy dziennie smarując chore miejsca wacikiem nasączonym płynem. Ważne, by nie przesadzać z dozowaniem tego rodzaju preparatów, gdyż w zbyt dużej ilości mogą wysuszyć skórę i spowodować nadmierne łuszczenie. Dotyczy to zwłaszcza płynów zawierających alkohol.

Jeśli macie jakieś doświadczenia w stosowaniu tego typu preparatów, podzielcie się swoimi opiniami z Zeberką.

Seria AcnosanSeria Acnosan

Seria Acnosan