Podrażnienia po depilacji to problem, z którym mierzy się wiele dziewczyn. W okresie letnim, kiedy skóra nóg pozostaje odkryta i narażona na działanie promieni słonecznych, zaczynają pojawiać się na niej podrażnienia i wysypka. Czerwone kropki, znane pod nazwą strawberry legs, przypominające małe ziarenka na owocach wyglądają nieestetycznie na skórze nóg i przynoszą dyskomfort. Co zrobić, aby pozbyć się podrażnień po depilacji? Sprawdzamy!

Podrażnienia po depilacji – jak ich uniknąć?

Aby uniknąć podrażnienia skóry ważny jest wybór odpowiedniej metody depilacji oraz samo przygotowanie do tej czynności. Latem jedną z przyczyn powstawania wysypki i zaczerwienienia jest rogowacenie mieszkowe. Polega na nieprawidłowym złuszczaniu skóry. Na przesuszonej skórze zaczynają pojawiać się martwe komórki skóry, które wymieszane z sebum i zanieczyszczeniami blokują mieszki włosowe. W ten sposób zaczyna pojawiać się stan zapalny i nieestetyczne czerwone kropki. Jeśli chcemy tego uniknąć bardzo ważne jest regularne wykonywanie peelingów oraz nawilżanie skóry lekkim balsamem.

Depilacja pastą cukrową. Domowy sposób na pozbycie się włosków

Jeśli chodzi o wybór metody depilacji to warto pamiętać o tym, by stosować maszynkę do golenia z dobrym ostrzem oraz paskiem nawilżającym, który pomaga zwiększyć poślizg podczas depilacji. Warto także pamiętać o tym, by każdorazowo zdezynfekować maszynkę, a podczas golenia zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Innym wyborem, który może okazać się skuteczny są balsamy do depilacji. Ale tu warto wybierać produkty przeznaczone do wrażliwej skóry.

Przed rozpoczęciem zabiegu warto jest wykonać peeling, który odblokuje mieszki włosowe i dokładnie oczyści skórę. Zaś po depilacji koniecznie należy użyć środka, który ukoi i nawilży skórę. Warto wybrać żel aloesowy lub balsam z dodatkiem pantenolu lub allantoiny. Podrażnienia po depilacji nie będą już Twoim problemem.