Oczyszczanie twarzy to ten etap w rutynie pielęgnacyjnej, od którego zaczynają się wszystkie następne kroki, dlatego warto jest się upewnić czy ta z pozoru prosta czynność jest przez Ciebie wykonywana prawidłowo. Okazuje się, że istnieje kilka błędów które są bardzo często powtarzane, a ich konsekwencje dla naszej skóry mogą być bardzo poważne.

Jeśli używasz pianki lub żelu do oczyszczania twarzy to normalne, że skóra musi być wilgotna, by kosmetyk mógł działać odpowiednio, ale jeśli chodzi o środki oczyszczające na bazie olejków i kremów, sytuacja wygląda nieco inaczej. Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że podczas oczyszczania skóra twarzy musi być zwilżona odrobiną wody, ale te formuły wymagają użycia ich na suchej skórze. Po prostu nałóż je na skórę i delikatnie wmasuj, to pozwoli na dogłębne oczyszczenie – zebranie sebum oraz resztek makijażu.

ZOBACZ TEŻ: SZYBKI TEST, KTÓRY W KOŃCU POMOŻE CI USTALIĆ JAKI MASZ TYP CERY

Podczas wyboru kosmetyków do oczyszczania ważne jest, by wybrać taką formułę, która jest odpowiednia dla konkretnego typu skóry. Do skóry tłustej zazwyczaj zaleca się stosowanie formuły piankowej albo żelu, a z kolei sucha i mieszana cera potrzebuje czegoś łagodniejszego, np. olejku albo kremowej konsystencji. Podczas wybierania peelingu lepszy okaże się delikatny peeling enzymatyczny.

Gorąca woda wysusza skórę i może przyczynić się do pogorszenia jej kondycji, szczególnie kiedy borykamy się z trądzikiem, dlatego podczas mycia twarzy lepiej jest stosować letnią wodę.

ZOBACZ TEŻ: ZABIERZ GO POD PRYSZNIC. PEELING DO SKÓRY GŁOWY TO COŚ WIĘCEJ NIŻ OCZYSZCZENIE!

Jeśli chodzi o chusteczki do demakijażu, to najlepiej będzie zachować je na specjalne okazje. Dobrze sprawdzą się podczas podróży, kiedy chcemy szybko się odświeżyć. Ale w codziennej rutynie pielęgnacyjnej lepiej jest ich unikać, ponieważ bardzo często mają one w składzie środki konserwujące, które mogą podrażnić skórę.