2020 rok mocno namieszał w naszym życiu i codzienności. Wiele spraw musieliśmy zupełnie przeorganizować i nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Zmiany dotyczą również naszego sposobu dbania o urodę. Zamknięcie i ponowne otwarcie salonów kosmetycznych sprawiło, że spora część z nas zdecydowała się zamienić łazienkę na domowe spa i samodzielnie wypróbować niektóre zabiegi kosmetyczne. Wchodząc w 2021 rok nastąpi wiele zmian. Oto wyjątkowe trendy kosmetyczne na najbliższych kilka miesięcy.

6 wyjątkowo zaskakujących trendów w stylizacji paznokci na 2021 rok!

Trendy kosmetyczne na 2021 rok

Większość z nas utknęła w domu na kilka długich miesięcy. Domowa kwarantanna i home office sprawiły, że makijaż stał się mniej obowiązkowym elementem codziennej rutyny. Większą uwagę przywiązywaliśmy do pielęgnacji i maseczek diy. Dlatego też trendy w makijażu na 2021 rok skupiają się na gładkiej, promiennej skórze i delikatnym zaznaczeniu brwi. Minimalizm i naturalność to dwie cechy, które będą dominować przez kolejnych 12 miesięcy.

A ponieważ w 2020 roku widzieliśmy naszą skórę znacznie częściej bez makijażu, jeszcze bardziej wzrosło znaczenie zdrowej, gładkiej i promiennej cery. Trend kosmetyczny, który już stał się bardzo popularny to domowe zabiegi, które mają pomóc w pielęgnacji skóry twarzy. Dieta, suplementacja oraz odpowiednia rutyna pielęgnacyjna to coś, na co będziemy zwracać szczególną uwagę.

Trendy kosmetyczne na 2021 rok to przede wszystkim domowe zabiegi. Kiedy wraz z początkiem roku zamknięto salony urody, wiele osób, łącznie z celebrytami, zaczęło zabawę z kosmetykami diy. Domowe maski i peelingi stały się niezwykle popularne. A ta tendencja będzie się utrzymywać. Przez kilka miesięcy byliśmy też zmuszeni do samodzielnego farbowania włosów, podcinania końcówek czy tworzenia manicure. Chociaż salony są już otwarte, niektórzy niechętnie umawiają się na wizytę i wolą pozostać przy domowych sposobach dbania o urodę.

Przez pandemią skomplikowana rutyna pielęgnacyjna i stosowanie różnorodnych produktów były czymś zupełnie normalnym. Kosmetyki oczyszczające, żele na wypryski, serum przeciwzmarszczkowe, krem nawilżający i peeling enzymatyczny – połączenie tych produktów nie było żadnym problemem. Ale wraz z nadejściem pandemii, nasze kosmetyczne wybory uległy zmianie. Trendem, który pojawi się w przyszłym roku jest uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej. Ważnym punktem na liście będą kosmetyki wielofunkcyjne, które pomagają rozwiązać więcej niż jeden problem skórny. To także oszczędność czasu i pieniędzy. Kosmetyki 2w1 to również bezpieczeństwo stosowania. Aplikując jeden produkt dedykowany do rodzaju cery mamy pewność, że nie wystąpi reakcja alergiczna. Inaczej jest w przypadku stosowania kilku różnych produktów.  Je­den skład­nik mo­że ni­we­lo­wać dzia­ła­nie dru­gie­go lub co gor­sze po­waż­nie po­draż­nić skó­rę. A takich sytuacji wolimy unikać.