Trendy w świecie mody i urody nieustannie się zmieniają. Tak samo jest w przypadku stylizacji paznokci. Jeszcze niedawno szukałyśmy modnych sposobów na manicure z myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Dziś święta już za nami, tak jak i gwiazdkowe wzorki na paznokciach. Pora na coś nowego. A najnowszy trend w manicure to absolutna nowość, która zachwyciła cały Instagram!

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT TRENDÓW W MANICURE. TAK ZMIENIAŁY SIĘ PAZNOKCIE NA PRZESTRZENI LAT

Najgorętszy trend w stylizacji paznokci nosi nazwę tortoiseshell nails, czyli paznokcie jak… skorupa żółwia. Niektórzy mówią o nim też jako o bursztynowym manicure, a to za sprawą mieszanki ciepłych odcieni złota, brązu, czerni i odrobiny brokatu, które zdobią paznokcie.

Ten wyjątkowy, szylkretowy manicure na dłoniach prezentuje się wyjątkowo elegancko. Do tego jest bardzo uniwersalny i pasuje do dosłownie każdej stylizacji. Wprawdzie tortoiseshell nails wyglądają tak, jakby były dziełem wyjątkowo uzdolnionej manikiurzystki, ale prawda jest taka, że ten manicure jest banalnie prosty i można go wykonać w domowym zaciszu. Jak go zrobić?

ZOBACZ TEŻ: NIE WIEMY, CZY JESTEŚCIE GOTOWE, ABY ZOBACZYĆ TEN MANICURE. JEST OBRZYDLIWY!

# 1 Nałóż na paznokcie bazę.
# 2 Nałóż na paznokieć kilka plam żółtego lakieru. Aby uzyskać pożądany efekt każdy paznokieć musisz robić pojedynczo, na jeszcze mokrej bazie. Inaczej kolory nie przenikną się odpowiednio.
# 3 Nałóż kilka plam karmelowego lakieru.
# 4 Nałóż brąz w ciepłym odcieniu lub parę plamek czerni.
# 5 Pomaluj paznokcie utrwalającym topem.

I gotowe! Zobacz, jak wyglądają najpiękniejsze paznokcie w wersji tortoiseshell. Podoba ci się ten “żółwi” manicure?