Dzisiaj rzucamy fokus na paznokcie i najgłośniejszy hit tego sezonu – lakiery holograficzne. Jak wyglądają, do czego pasują i jak maluje się paznokcie takim lakierem?

CZYM JEST LAKIER HOLOGRAFICZNY?

Lakier holograficzny jest zupełnym przeciwieństwem znanych nam lakierów brokatowych, perłowych czy metalicznych. Posiada pigment holograficzny, którego można porównać do diamentowego pyłu. Działa on na zasadzie pryzmatu. Mikro drobinki rozpraszają światło i tworzą efekt trójwymiarowej tęczy. Dzięki temu holograficzny manicure nigdy nie wygląda tak samo. Jego kolory i ich intensywność zmieniają się w zależności od rodzaju i kąta padania światła. Efekt jest naprawdę powalający i hipnotyzuje.

 

 

JAK MALOWAĆ PAZNOKCIE LAKIEREM HOLOGRAFICZNYM?

Mogłoby się wydawać, że uzyskanie efektu tęczy na paznokciach wymaga użycia specjalnej techniki i kilku rodzajów lakierów do paznokci. Nic bardziej mylnego. Lakiery te są wyjątkowo proste w aplikacji. Marka Golden Rose proponuje nam lakiery o ulepszonej formule, która szybko wysycha, łatwo się nakłada i tworzy super gładki efekt. Holographic Nail Color wystarczy nałożyć bezpośrednio na płytkę paznokcia, bez obawy o smugi, zacieki i zalewanie skórek. Malowanie paznokci z takim lakierem staje się przyjemniejsze niż w przypadku zwykłego lakieru! Równie dobrze sprawdza się w przypadku sztucznych paznokci. Dobrą wiadomością jest to, że lakiery te banalnie łatwo zmyć, w przeciwieństwie do lakierów z drobinkami brokatu. Wystarczy zwykły zmywacz i płatek kosmetyczny.

 

JAK ŁĄCZYĆ LAKIER HOLOGRAFICZNY Z INNYMI LAKIERAMI?

Manicure holograficzny jest bardzo zjawiskowy, dlatego nie trzeba go dodatkowo ozdabiać. Warto jednak zaznaczyć, że zostawia duże pole manewru i z powodzeniem można połączyć go ze zwykłym lakierem, tworząc tym samym fantazyjne wzory. Możesz go także aplikować bezpośrednio na inny, jednolity lakier – bazę. W efekcie uzyskasz efekt połączenia dwóch struktur i odcieni. Pierwsza warstwa będzie delikatnie wybijała się spod holograficznej, prześwitującej warstwy.

Lakiery holograficzne już pierwszego dnia debiutu zrobiły wielką furorę w świecie manicure. Pokochały je miliony kobiet. Nic dziwnego – gotowy efekt na paznokciach jest powalający! Taki manicure pasuje na wieczorne wyjścia, ale z powodzeniem można go nosić na co dzień.