Maseczki do ust cieszą się niemniejszą popularnością niż maski w płachcie. To prosty sposób na odżywienie i nawilżenie ust, który nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Wystarczy nałożyć je na usta na około 15/20 minut. Korzystają z nich również makijażyści gwiazd, by wygładzić i zmiękczyć usta przed nałożeniem makijażu.

Winylowe usta to mocny trend w makijażu na 2020 rok. Jest cudny!

Żelowe maseczki działają podobnie jak tradycyjne maski nakładane na twarz – pomagają w odżywieniu i nawilżeniu ust. Oprócz tego wyraźnie je wygładzają i zmiękczają. Warto stosować je w szczególności w okresie zimowym, ponieważ pomagają zapobiec pękaniu ust i tworzeniu się suchych skórek.

Podczas zakupu maseczki warto szukać produktów, które w swoim składzie zawierają witaminę E oraz masło kakaowe, olej migdałowy, olejek rycynowy, a także aloes. Jeśli masz wyjątkowo przesuszone usta poszukaj maseczki, która zawiera w sobie wosk pszczeli i masło shea.

Naturalne sposoby na spierzchnięte usta

Maseczki to świetne uzupełnienie pielęgnacji. Szczególnie dlatego, że często bagatelizujemy ten obszar twarzy i skupiamy się głównie na delikatnej skórze wokół oczu, czole i nosie. Maseczki świetnie nawilżą i odżywią, ale trzeba pamiętać o tym, że nie naprawią wszystkich problemów. Jeśli Twoje usta są suche i popękane przez dłuższy czas, lepiej wybrać profesjonalny preparat, który ukoi popękane i szorstkie usta.