Pandemia i tryb home office – to jeszcze bardziej zmusiło nas do dbania o siebie. Codzienny trening to nie tylko dobra sylwetka, ale również dobry komfort psychiczny. Co jeszcze może dać nam aktywność fizyczna? Na tym nie koniec zalet. Osoby, które zaprzyjaźniły się z matą do ćwiczeń i sportowym strojem mają też zdrową i promienną skórę. Dzieje się tak, ponieważ poprawie ulega krążenia krwi w organizmie, a szkodliwe toksyny zostają wypłukane wraz z potem. Ważnym aspektem jest również pielęgnacja skóry po treningu. To, w jaki sposób o nią dbamy również ma spory wpływ na jej wygląd.

Ten trening bije rekordy popularności na Instagramie. Potrzebujesz do niego tylko jednej rzeczy…

Pielęgnacja skóry po treningu – na co zwrócić uwagę

Równie ważne jak dbanie o kondycję fizyczną, jest codzienna pielęgnacja skóry po treningu. Nawet jeżeli ćwiczysz w domu, musisz wypracować rutynę, żeby zachować zdrową skórę. Oto proste sposoby:

Nie dotykaj swojej twarzy

Twój sprzęt, mata – to wszystko ma na sobie mnóstwo zarazków. Twoje dłonie nieustannie się z nimi stykają, a w przypadku dotykania twarzy możesz nanieść na nią bakterie, które spowodują trądzik bądź wysypkę. Warto mieć ze sobą czysty ręcznik, którym zetrzesz pot z twarzy i szyi.

Wejdź pod prysznic

Pielęgnacja skóry po treningu to przede wszystkim dokładne oczyszczenie. Zaraz po ćwiczeniach szybko zdejmij przepocone ubrania i wejdź pod prysznic, aby pozbyć się potu i zanieczyszczeń.

Zastosuj żel chłodzący

W trakcie treningu wraz z potem usuwasz ze skóry wilgoć. Chwilę po odświeżeniu się zastosuj żel chłodzący, który przywróci właściwą kondycję skórze i ją nawilży.

Używaj kremu przeciwsłonecznego

Po zakończeniu treningu i oczyszczeniu skóry nie zapomnij nałożyć kremu przeciwsłonecznego. Promienie UV mogą uszkodzić skórę i spowolnić proces regeneracji. Nawet jeżeli ćwiczysz w domu, staraj się w rutynowej pielęgnacji stosować krem przeciwsłoneczny.