Włoszki uchodzą za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Jaka jest ich recepta na piękny, młodzieńczy wygląd? Sekret urody Włoszek kryje się w kilku prostych rzeczach, które z pozoru nie mają nic wspólnego z pięknem.

Pielęgnacja last minute. Odzyskaj blask i zdrowy wygląd cery jeszcze przed Sylwestrem! Wystarczy jeden kosmetyk

Sekret urody Włoszek

Włoszki szczycą się swoją ponadprzeciętną urodą oraz tym, że długo zachowują młodzieńczy wygląd. Ich zdaniem największy wpływ na to ma… dieta. Włosi uważają, że jedzenie musi być wykonane ze świeżych lokalnych składników najwyższej jakości. Dieta Włochów bogata jest w dobroczynne składniki, pełna witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. To one zapewniają nam piękne włosy i nieskazitelną, jędrną skórę. Kolorowa dieta cieszy nie tylko podniebienie, lecz także oko: jest pełna kolorów. Oliwa z oliwek, pomidory, bakłażany, soczyste pomarańcze, cytryny, brzoskwinie… Wszystko pełne dobrych składników. Sofia Loren powiedziała kiedyś, że swój wygląd zawdzięcza spaghetti. I chociaż było to jedynie żartobliwe stwierdzenie, zawierało sporo prawdy!

Odrobina słońca

Włochy są słonecznym krajem, a jego mieszkańcy uwielbiają przebywać na zewnątrz. Dzięki temu dostarczają swojemu organizmowi mnóstwo witaminy D3, która jest bardzo cennym składnikiem w pielęgnacji. Jednak jest kilka warunków, które musisz przestrzegać. Pierwszym z nich jest stosowanie kremu przeciwsłonecznego, a drugim noszenie okularów przeciwsłonecznych.

Ajurwedyjskie składniki, których potrzebujesz w codziennej pielęgnacji włosów

Sekret urody Włoszek to życie bez stresu

Najważniejsze jednak jest to, że Włoszki wyznają zasadę życia bez stresu. I właśnie temu zawdzięczają młody wygląd! Długo utrzymujący się stres powoduje powstawanie zmarszczek, co wpływa na przyśpieszenie procesów starzeniowych skóry. Zadbaj o odpowiednią ilość relaksu, aby zadbać o swoją cerę! Zmartwienie od razu odbija się na naszym wyglądzie, dlatego postaraj się nie przejmować wszystkimi rzeczami, które przynosi nam los.