Zastanawiałaś się kiedykolwiek czy pora prysznica ma wpływ na kondycję Twojej skóry? Okazuje się, że wcale nie jest to bez znaczenia. Większość osób decyduje się na prysznic rano, jest to zrozumiałe, odświeżenie tuż przed pracą wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Czy jest to jednak dobre na naszej skóry? Dermatolodzy wyjaśniają.

Nigdy nie zabieraj tego kosmetyku pod prysznic. Skutki dla skóry są tragiczne

Najlepsza pora na…prysznic

Na co dzień raczej nie zastanawiamy się, czy lepiej jest brać prysznic rano czy wieczorem. Robimy to raczej spontanicznie, wtedy kiedy mamy ochotę i potrzebę. Z badań jednak wynika, że dla kondycji naszej skóry najlepszą porą na kąpiel jest…wieczór. Dermatolodzy wyjaśniają, że wynika to przede wszystkim z zarazków, brudu i toksyn, jakie gromadzą się na naszej skórze przez cały dzień. Kiedy kładziemy się spać z tymi wszystkimi zanieczyszczeniami, skóra przez kolejne kilka godzin narażona jest na uszkodzenia, wypryski i inne niedoskonałości. Podczas, gdy większość kobiet nie wyobraża sobie pójścia spać bez porządnego demakijażu i oczyszczenia skóry, wiele osób osób bez problemu zasypia bez wieczornego prysznica.

Oto dlaczego nigdy nie powinnaś zostawiać mokrych włosów po prysznicu

W rozmowie z różnymi osobami, dowiedziałyśmy się, że pomimo wieczornego prysznica, większość osób budzi się rano z poczuciem nieświeżości. Co zatem robić w takiej sytuacji? Dermatolodzy zalecają, aby poranny prysznic ograniczyć do szybkiego opłukania całego ciała, co zapewni uczucie komfortu i odświeżenia.