Depilacja woskiem w profesjonalnym salonie kosmetycznym może okazać się sporym wydatkiem. Ale jeśli nie chcesz zastępować tej metody zwykłą maszynką, możesz skorzystać z dodatkowej opcji i spróbować samodzielnie przygotować domowy kosmetyk, który pomoże Ci szybko uporać się z włoskami.

To sposób na naturalną, domową pastę cukrową, która jest świetnym sposobem na depilację. A samo przygotowanie mieszanki jest banalnie proste. Do jej stworzenia potrzebujesz zaledwie trzech składników:

– sok z cytryny;
– woda;
– cukier.

BŁYSZCZYK DO WŁOSÓW. OTO SPOSÓB, KTÓRY ZAPEWNI CI BAJECZNY EFEKT LŚNIĄCYCH PASM

Wymieszaj wszystkie składniki w proporcji: jednej szklanki cukru, ¼ szklanki wody i ¼ szklanki soku z cytryny. Następnie zagotuj mieszankę. Po upływie około 5 minut powinna zmienić się w gęstą, ciemną masę. Odstaw całość do wystudzenia (odczekaj 10-15 minut) po tym czasie możesz zacząć nakładać pastę na nogi za pomocą drewnianej szpatułki. Poczekaj aż zastygnie na skórze i oderwij szybkim, energicznym ruchem.

To naturalny i niedrogi sposób, który jest świetną alternatywą do depilacji woskiem w salonie kosmetycznym i daje równie zadowalające efekty. Jeśli masz dosyć stosowania maszynki, po którą trzeba sięgać kilka razy w tygodniu, ta naturalna pasta może być Twoim nowym wybawieniem.

CHCESZ MIEĆ LŚNIĄCE WŁOSY? SPRAWDŹ NASZE ROZWIĄZANIE NA NATURALNY SZAMPON