Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy, ma szerokie zastosowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Nie tylko wzmacnia odporność, ale również redukuje stany zapalne oraz zmniejsza stres oksydacyjny. Oprócz tego ułatwia przyswajanie żelaza oraz wpływa na szybsze gojenie ran. To także silny przeciwutleniacz. W świecie urody jest niezbędnym elementem rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosowanie kosmetyków z witaminą C poprawia wygląd skóry. Rozjaśnia ją i sprawia, że staje się bardziej promienna, a jej koloryt wyrównany.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na swędzącą skórę głowy?

Witamina C na włosy – dlaczego warto?

A czy witamina C może przynieść podobne korzyści, gdy włączymy ją do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy? Jej główną zaletą jest tu fakt, że potrafi neutralizować uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. Wspomaga również produkcję kolagenu i zwiększa połysk włosów. Można stosować ją na wszystkich rodzajach włosów, ale jej działanie szczególnie sprawdzi się w przypadku matowych, przesuszonych pasm, które są podatne na łamliwość.

Jako suplement doustny witaminę C można przyjmować codziennie. Jednak warto pamiętać, że przed rozpoczęciem przyjmowania nowego suplementu dawkowanie zawsze należy omówić z lekarzem.

Witamina C na włosy – korzyści

Jeśli chodzi o stosowanie zewnętrzne, zazwyczaj witaminę C aplikuję się miejscowo na skórę twarzy w postaci serum lub kremów nawilżających. Podobnie należy postępować w przypadku pielęgnacji włosów – wystarczy nałożyć ją na skórę głowy, aby uzyskać zbliżone korzyści. To środek, który pomaga zneutralizować uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, co może pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji skóry głowy. Wówczas dobrze jest łączyć ją z takimi składnikami, jak witamina E, niacynamid lub innymi substancjami nawilżającymi.

Zatem witamina C przyczynia się do utrzymania zdrowego środowiska skóry głowy, co może wpływać na ogólny, lepszy wygląd włosów i poprawia ich strukturę. Dodatkowo pomaga w zwiększeniu produkcji kolagenu, co z kolei wpływa na wzmocnienie pasm, które rosną zdrowe i mocne.

Jak stosować witaminę C na włosy?

W przypadku stosowania witaminy C jako składnika, który poprawia wygląd i kondycję włosów, najlepiej jest zaaplikować środek bezpośrednio na skórę głowy. Najlepiej jest sięgnąć po gotowe preparaty, zawierające witaminę C, które są przeznaczone specjalnie do stosowania na włosy i skalp. Produkty do pielęgnacji twarzy mogą zawierać inne składniki, które mogą uszkodzić włosy lub mieć zbyt ciężką konsystencję. Oprócz serum i olejków możesz także sięgnąć po szampony z witaminą C, które pomogą domknąć łuskę włosa i sprawią, że nabiorą one większego blasku.