Jeśli jeszcze nie wprowadziłaś produktu z witaminą C do swojej pielęgnacji skóry, pozwól nam przekonać Cię o wielu powodach, dla których powinnaś to zrobić. Poznaj wszystkie niezbędne szczegóły i włącz kosmetyki z witaminą C do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Kosmetyki z witaminą C – dlaczego warto?

Główne korzyści, które możesz osiągnąć stosując kosmetyki z witaminą C to ochrona przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, wyrównanie kolorytu skóry. A także zminimalizowanie widoczności przebarwień i uzyskanie promiennej cery. Witamina C odgrywa też ważną rolę w syntezie kolagenu i wpływa na poprawę elastyczności skóry. Oprócz tego działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Co jest istotne w przypadku cery trądzikowej.

Niestety istnieje też kilka przeciwskazań dotyczących stosowania produktów z tym składnikiem. Szczególnie jeśli chodzi o osoby z cerą wrażliwą.

Jaki wpływ na włosy ma działanie promieni UV? Wątpliwości rozwiewa Anna Mackojć z Instytutu Trychologii

Witamina C dobrze współpracuje z uzupełniającymi przeciwutleniaczami, takimi jak witamina E i kwas ferulowy. Przez to zwiększa się jej skuteczność. Za to lepiej unikać jej stosowania z innymi kwasami, które mogą powodować nadmierne podrażnienie skóry. Zwłaszcza, gdy są stosowane codziennie. Nie używaj jej też z retinolem, który może sprawić, że witamina C będzie bardziej niestabilna i mniej podatna na przenikanie przez skórę.

Witamina C to silny przeciwutleniacz, który występuje naturalnie w owocach i warzywach i jest powszechnie wytwarzany syntetycznie w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, toniki i serum.

Kiedy stosować kosmetyki z witaminą C?  

Podczas gdy niektórzy twierdzą, że poranek jest najlepszą porą na aplikację produktów z witaminą C dla ochrony skóry, inni opowiadają się za tym, by włączyć je podczas nocej pielęgnacji. Oprócz pory dnia ważna jest również sama konsystencja i rodzaj stosowanych kosmetyków. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się nałożyć je rano, czy przed snem, unikaj stosowania produktów z witaminą C jednocześnie z nadtlenkiem benzoilu.

serum z witaminą C
1

Serum z witaminą C

YASUMI

208 zł

Kup teraz
serum rozświetlające
2

Serum do twarzy adaptogenne rozświetlające

ONLY BIO

36,99 zł

Kup teraz
krem z witaminą C
3

Serum Rozświetlające Z Witaminą C

SUNDAY RILEY

359,00 zł

Kup teraz
kosmetyki z witaminą C
4

Środek oczyszczający do twarzy z witaminą C

NU SKIN

239,14 zł

Kup teraz
krem sorbet do twarzy
5

Krem-sorbet do twarzy z witaminą C

YUMI

17,99 zł

Kup teraz
krem do twarzy z witaminą C
6

Krem z witaminą C

YASUMI

208,00 zł

Kup teraz
serum do twarzy
7

Serum rozświetlające

ORIGINS

195,00 zł

Kup teraz