W kwestii urody, wiosenne porządki to nie tylko najnowsze propozycje na koloryzację włosów, również w dziedzinie pielęgnacji skóry i makijażu pojawiają się ciekawe propozycje. Poznaj najnowsze trendy, które królują w tym sezonie.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY POD PACHAMI. BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAJ TYCH 3 ZASAD

OCZY

Zaczynamy od makijażu oczu – w tym sezonie żegnamy się z klasycznym czarnym tuszem i stawiamy na odważne kolory. Najbardziej popularne to zieleń, granat i róż.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo właśnie pojawiło się skuteczne rozwiązanie dla kobiet, które marzą o długich, podkręconych rzęsach. I wcale nie chodzi tu o zalotkę a lifting dla rzęs. Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się specjalną mieszankę, która rozbija wiązania keratynowe w strukturze włosków, dzięki czemu ich kształt może być swobodnie modyfikowany. A podkręcenie może trwać nawet do 8 tygodni.

Pielęgnacja ciała i włosów

Kolejnym trendem, jeśli chodzi o pielęgnację, jest bardziej zrównoważone podejście do stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Do tej pory nasza uwaga skupiona była głównie na ochronie skóry, ale badania dowodzą, że nie tylko promienie słoneczne, ale również zanieczyszczenia powietrza zwiększają się podczas cieplejszych miesięcy. Dlatego ważna jest całościowa pielęgnacja – w tym również naszych włosów.

Na rynku pojawiają się specjalistyczne kosmetyki, które zawierają w swoim składzie dodatki chroniące włosy przed promieniami słonecznymi i toksynami unoszącymi się w powietrzu. Składnikami, których warto szukać w takich produktach są dodatkowo: olej rycynowy oraz arganowy, które pomogą w utrzymaniu pasm w lepszej kondycji i posłużą jako silny przeciwutleniacz.

ZOBACZ TEŻ: ŻEL POD PRYSZNIC TO TROCHĘ MAŁO NASTĘPNYM RAZEM WYPRÓBUJ TEN WZMACNIACZ KĄPIELI

Terapia światłem

Domowe terapie światłem to ostatnio jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Wszystko za sprawą ledowych maseczek, które bez problemu można znaleźć w Internecie. Wyniki badań wskazują, że to skuteczny sposób w walce ze zmarszczkami, ale również trądzikiem. Ledowe światło, które jeszcze kilka lat temu było zarezerwowane dla gabinetów dermatologicznych, dziś jest ogólnodostępne. Szacuje się, że podczas domowej terapii potrzeba około 30 zabiegów, by zobaczyć widoczną różnicę, podczas gdy zabiegi wykonywane u specjalisty, który używa mocniejszych paneli świetlnych, ograniczają się do 10-12 spotkań.

Co Wy na to?