Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się na szyi. To właśnie ten obszar skóry jest przez nas najczęściej pomijany podczas codziennej pielęgnacji. Skupiamy się głównie na cerze, dbając o jej nawilżenie i odżywienie, tymczasem skóra szyi również potrzebuje dodatkowej ochrony.

Siemię lniane – ratunek dla włosów suchych i zniszczonych

Promienie słoneczne, zanieczyszczenia i inne czynniki środowiskowe mają wpływ na pogorszenie stanu naszej cery, ale także szyi i dekoltu, dlatego tak ważne jest, by zadbać o skórę kompleksowo. Pomoże w tym szybka maseczka, która nawilży i ujędrni skórę na szyi i dekolcie. Oprócz tego pomoże także zminimalizować oznaki starzenia. Spłyci zmarszczki i doda zdrowego blasku.

Maseczka na szyję – szybki przepis:

Aby przygotować maseczkę ujędrniającą potrzebujesz:

  • 2 łyżki jogurtu
  • 1 białko
  • 1 łyżkę soku z cytryny

Połącz ze sobą wszystkie składniki. Mieszaj do uzyskania gładkiej konsystencji. Następnie odstaw maseczkę do lodówki na kilka godzin.

Po oczyszczeniu skóry szyi i dekoltu zacznij powoli nakładać mieszankę. Odczekaj około 20 minut. Kiedy poczujesz, że maseczka zastygła na skórze zmyj całość zimną wodą.

Stosuj 2 razy w tygodniu dla uzyskania najlepszych rezultatów. Nie zapomnij także o tym, by po zmyciu maseczki posmarować skórę odżywczym balsamem lub kremem.