Zebrałaś już sporą kolekcję chusteczek do demakijażu, wody micelarnej, a Twoja półka w łazience ugina się od kolejnych kremów, które mają zapewnić promienną i gładką cerę? To i tak jeszcze nie gwarantuje sukcesu, ponieważ najważniejsze w tym wszystkim jest to, by dowiedzieć się jak prawidłowo ich używać.

ZOBACZ TEŻ: JAK ROZPOZNAĆ TRĄDZIK RÓŻOWATY? BĄDŹ CZUJNA, BYĆ MOŻE NIE WIESZ, ŻE CHORUJESZ

Aby zaoszczędzić Twój czas i rozprawić się ze wszystkimi rozterkami związanymi z pielęgnacją skóry, zebrałyśmy najważniejsze informacje prosto od ekspertów, którzy tłumaczą na czym polega sekret zadbanej skóry pełnej blasku.

Błędy, które popełniamy nie zdając sobie z tego sprawy

Pomyłką, którą popełniasz już z samego rana jest złe stosowanie kremu nawilżającego i podkładu. Zazwyczaj najpierw nakładasz jedną warstwę, a po odczekaniu kilku sekund aplikujesz swój fluid? Ten błąd robi każda z nas, a tymczasem eksperci zalecają, by mieszać krem nawilżający z podkładem i dopiero w takiej formie nakładać go na twarz. Ma to dodać skórze promiennego blasku.

Większość z nas skupia się jedynie na twarzy, wszystkie kremy i serum nakładane na skórę zatrzymują się najdalej na szyi, a to duży błąd. Ekspert od skóry Melanie Grant powiedziała każdy z nas powinien przedłużyć swój schemat pielęgnacji skóry aż do biustu, by uzyskać lepsze rezultaty. Skóra na dekolcie jest znacznie bardziej delikatna niż na reszcie ciała, dlatego trzeba objąć ją odpowiednią pielęgnacją, by uniknąć problemu wiotkiej skóry, zmarszczek i ciemnych plam.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy jest modne, ale może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej – tłumaczy dr Sam Bunting. Zamiast nakładać kolejne warstwy produktów, lepiej jest skupić się na tym czego potrzebuje nasza skóra i dostarczyć jej to w jednym produkcie.

Zdaniem Jennifer Rock założycielki firmy Skin Nerd istotnym problemem wciąż pozostają chusteczki do demakijażu. Myślę, że największym problemem jest to, że ludzie wciąż ich używają, nawet mimo tego że mogą polegać na innych kosmetykach do oczyszczania twarzy. Kiedy nie jesteś w podróży, lepiej skorzystaj z żelu do twarzy lub oczyszczającej pianki.

ZOBACZ TEŻ: WIESZ CO SIĘ DZIEJE Z TWOIMI WŁOSAMI KIEDY ŚPISZ? TO NIE SĄ DOBRE WIADOMOŚCI

Co o tym sądzicie?