Wałeczki jadeitowe to obecnie najpopularniejszy urodowy gadżet, który znajdziemy w kosmetyczce niemal każdej kobiety – używają ich gwiazdy, Instagramerki, czy blogerki urodowe. Przypisuje się im wiele cudownych działań — mają zamykać pory, zmniejszać obrzęki i — najważniejsze — spłycać zmarszczki.

Poranne nawyki, które zadbają o twoją urodę

Czy jest tak naprawdę?

Jak mówią dermatolodzy, masaż wałeczkiem może pomóc zmniejszyć obrzęki, ponieważ poprzez masaż pobudzamy krążenie krwi. Wskazują też, że efekt, jaki uzyskamy, zależy od tego, w jaki sposób korzystamy z wałeczka i jak często wykonujemy masaż. Jednocześnie wyraźnie zaznaczają, że nie ma jednak naukowych badań, które potwierdzałyby, że wałeczek jadeitowy likwiduje zmarszczki.

Piegi – na ich punkcie oszalał świat. Łatwo je dorysujesz

Dermatolodzy przekonują, że jeśli już decydujemy się na użycie wałeczka, powinniśmy robić to regularnie, na oczyszczonej twarzy, już po nałożeniu kremu nawilżającego. Nie bez znaczenia są też ruchy, jakie wykonujemy rollerem – robiąc masaż, powinnyśmy zaczynać od środka twarzy, delikatnie przesuwając wałek do zewnątrz.

Kosmetyki z chrzanu? Zadbają o twoja skórę

Podsumowując, wbrew powszechnej opinii, jadeitowe rollery nie są gwarancją pięknej cery, pozbawionej zmarszczek. Co prawda mogą wspomóc pielęgnację i zlikwidować obrzęki, ale równie skutecznie zadziała zwykły masaż dłońmi. Jadeitowe wałeczki cenione są raczej za działanie odprężające, skutecznie bowiem umilają pielęgnację.