Skóra wokół oczu to jeden z najbardziej problematycznych obszarów. Jest delikatna, łatwo ulega przesuszeniu i niestety to właśnie w tym miejscu zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach i rozpocząć odpowiednią pielęgnację, dzięki której odwleczesz problem tzw. „kurzych łapek”.

Peeling z truskawek. Słodki ratunek dla ust

Jak pielęgnować delikatną skórę wokół oczu

Przyczyną szybkiego powstawania zmarszczek wokół oczu jest fakt, że w tym miejscu skóra jest cienka, delikatna i nie posiada warstwy lipidowej. Dlatego właśnie należy postępować z nią bardzo ostrożnie. To szczególnie ważne podczas wieczornego demakijażu oczu. Nie należy mocno trzeć oczu płatkiem kosmetycznym. Wystarczy dobrze nasączyć go płynem i lekko przycisnąć do powieki na kilka sekund, a następnie powoli przesunąć w stronę zewnętrznego kącika oczu. Resztki tuszu i cieni do powiek powinny wówczas łatwo się zmyć.

To samo dotyczy kremu pod oczy. Warto pamiętać o tym, że wystarczy tylko odrobina, by kosmetyk zaczął działać. Sam sposób aplikacji również jest bardzo istotny. Tu również sprawdza się  zasada delikatności – zamiast rozcierać krem po powiece i wokół niej, wystarczy starannie i powoli wklepać preparat opuszkiem palców, skupiając się w szczególności w miejscu powstawania kurzych łapek.

Gąbka konjac: wszystko, co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup

Krem pod oczy to ważny punkt na liście kosmetyków do pielęgnacji. Dzięki niemu cienka skóra wokół oczu zyska cenne nawilżenie, stanie się jędrna i napięta. A jeśli kurze łapki są już widoczne, dobry krem spowoduje, że staną się płytsze i wygładzone oraz rozjaśni cienie pod oczami.

Oprócz stosowania kosmetyków, możemy wspomóc regenerację skóry poprzez masaż – świetnie sprawdzą się do tego kostki lodu. Działanie zimna pomoże pozbyć się sińców pod oczami i podpuchnięć. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie kompresów. W tym przypadku szczególnie polecane są hydrolaty z kwiatów i ziół, które mają działanie nawilżające i odżywiające. Pomogą rozjaśnić cienie pod oczami, działają przeciwzapalnie i przyspieszą regenerację naskórka.