Z pewnością zauważyłaś, że skóra na różnych partiach ciała jest zupełnie inna i wymaga zupełnie innego podejścia w pielęgnacji. Dlatego właśnie powstają oddzielne kosmetyki do ciała i twarzy. Ale nawet poszczególne partie naszego ciała wymagają całkowicie innych składników pielęgnacyjnych. Właśnie dlatego czasem mimo stosowania najlepszych balsamów nasze łokcie czy kolana pozostają przesuszone. Pielęgnacja łokci jest teraz niezwykle ważna: pogoda zaczyna się ocieplać, co oznacza, że wkrótce odsłonimy przedramiona i zaczniemy nosić krótkie rękawy.

Maseczka na suche kolana i łokcie. Wystarczy niecałe 25 minut, abyś wykonała genialny zabieg zmiękczający naskórek!

Pielęgnacja łokci: dlaczego skóra na łokciach jest suchsza?

Łokcie oraz kolana stanowią dwie najbardziej problematyczne miejsca jeśli chodzi o pielęgnację naszego ciała. Wynika to z tego, że warstwa skóry na nich jest zdecydowanie grubsza. Dlaczego tak jest? Ponieważ pozwala to wytrzymać całą mechanikę stawu łokciowego, łącznie z odpornością na ocieranie. Skóra na łokciach jest bardziej sucha i podatna na podrażnienia, gdyż zawiera mniej gruczołów łojowych niż inne części ciała. Reszta naszego ciała o wiele łatwiej wchłania oleje i inne produkty nawilżające. Powinnaś pamiętać o pielęgnowaniu tego miejsca i smarowaniu go po dwa razy dziennie kremami o działaniu silnie nawilżającym. Pamiętaj, że bardzo sucha, łuszcząca się skóra na łokciach może świadczyć o stanie chorobowym! Przyczyną może być np. cukrzyca.

Maślanka i kefir nie tylko do picia – odżywcze maseczki z nabiałem

Co wpływa na kondycję skóry na łokciach?

Nasz styl życia ma ogromne znaczenie. Szorstkie materiały, nieodpowiednio dobrane proszki i płyny do prania i płukania, gorące prysznice… Wszystko wpływa na stan skóry na łokciach. Również pogoda i pora roku – zimą łokcie są bardziej podatne na przesuszenie niż latem! Dlatego stosuj regularnie peelingi oraz nakładaj silnie odbudowująco-nawilżający krem (nadadzą się np. kremy do rąk). Systematyczna pielęgnacja łokci zdecydowanie przyniesie rezultaty! Od czasu do czasu warto wykonać prostą w przygotowaniu maseczkę. Wystarczy, że zgnieciesz widelcem banana i wymieszasz go z kilkoma łyżkami tłustej, gęstej śmietany. Pamiętaj, że maseczka musi być gęsta, aby utrzymać się na skórze. Taką papkę połóż na zrogowaciały naskórek, a następnie owiń bandażem. Taki opatrunek trzymaj przez 15-20 minut. Po tym czasie należy zmyć maseczkę.