Wałeczek jadeitowy to jeden z najnowszych odkryć w świecie pielęgnacji. Pomaga w naturalny sposób, za pomocą delikatnego masażu, pozbyć się podpuchnięć, poprawić krążenie i spłycić zmarszczki. Ale jest jeden mały szczegół, o którym większość z nas zwyczajnie zapomina podczas jego stosowania. Tymczasem konsekwencje dla skóry mogą być bardzo niebezpieczne.

Tak samo jak w przypadku pędzli do makijażu, również małe jadeitowe rollery wymagają regularnego czyszczenia. W zasadzie wszystkie narzędzia, które dotykają naszej twarzy powinny być czyste, ponieważ to najprostsza droga do przenoszenia bakterii i zanieczyszczeń, które osiadają na twarzy, prowadząc do stanów zapalnych i innych problemów skórnych.

Masaż twarzy bańkami silikonowymi. Ten zabieg zyskuje wielkie zainteresowanie

Jeśli więc jesteś miłośniczką azjatyckich praktyk pielęgnacji skóry, Twoja poranna rutyna pielęgnacyjna obejmuje zapewne szybki masaż twarzy za pomocą wałeczka. To narzędzie wykonane z półszlachetnych kamieni, takich jak kwarc czy jadeit, które również wymagają odpowiedniej konserwacji.

Pamiętaj o tym, by nie zanurzać  wałeczka w gorącej wodzie, tylko przetrzeć go ostrożnie wilgotną ściereczką nasączoną delikatnym mydłem.

33-letnia Ciara pokazuje jak wygląda jej skóra bez grama makijażu