Czy może być coś bardziej relaksującego niż długa, gorąca kąpiel? Może, jeśli dodasz do niej odprężający olejek rumiankowy. To jeden z najprostszych i najprzyjemniejszych sposobów na to, by odpocząć po męczącym dniu i zregenerować skórę w trudnym na niej zimowym okresie. Sprawdź przepis na kąpiel z olejkiem rumiankowym i spraw sobie chwilę przyjemności.

Jesienna maseczka z jagód goji to idealny sposób na relaks

Kąpiel z olejkiem rumiankowym – jak ją przygotować?

Olejek rumiankowy pielęgnuje skórę i działa na zmysły. Jego odprężający zapach pomoże ukoić nerwy i wyciszyć umysł. Dodatkowo pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Olejek rumiankowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwskurczowe oraz akteriobójcze. To doskonały, naturalny środek na rozluźnienie. Ułatwia zasypianie oraz pomaga leczyć bezsenność.

Aby wzmocnić działanie kąpieli możesz skorzystać z wyjątkowej kompozycji i stworzyć mieszankę, która zapewni Twojej skórze wszystko, co najlepsze. Wymieszaj ze sobą olejek kokosowy oraz olejek ze słodkich migdałów. Dodaj jeszcze odrobinę olejków eterycznych, na przykład lawendowy, z drzewa sandałowego ora rozmarynu.

A oto dokładne proporcje:

25 kropki olejku rumiankowego

Pół szklanki oleju ze słodkich migdałów

¼ szklanki frakcjonowanego oleju kokosowego

20 kropli olejku lawendowego

8 kropli olejku rozmarynowego

15 kropli olejku z drzewa sandałowego

Zanim rozpoczniesz zabieg, wlej olejki do wanny z gorącą wodą. Odczekaj chwilę, aby mogły one rozpuścić się w wodzie. Następnie rozpocznij relaksujący rytuał pozwalając olejkom pokryć Twoją skórę. Po zakończonej kąpieli nie spłukuj ciała wodą, by olejki mogły wsiąknąć w głębsze warstwy skóry, dokładnie ją nawilżając i odżywiając.