Domowa kwarantanna sprawiła, że większość z nas zaczęła samodzielnie dbać o swoje piękno. Zamknięte przez dłuższy czas salony fryzjerskie i kosmetyczne to sytuacja, która zmusiła nas do tego, by zaaranżować domowe spa i nauczyć się wielu rzeczy, które do tej pory wykonywałyśmy u specjalistów. I chociaż nie musimy już dłużej próbować własnych sił w tym zakresie, to niektóre z nawyków dobrze jest zachować. Dotyczy to w szczególności jednej kwestii. Mowa o pielęgnacji brwi. To ważny krok, który niestety często jest pomijany. Oto kilka profesjonalnych wskazówek, które pomogą zadbać o brwi i przyspieszą ich wzrost.

W taki sposób nigdy nie malowałaś brwi! To hit z Tik Toka, który musisz wypróbować

Pielęgnacja brwi – od czego zacząć

Tak samo jak skóra i włosy, brwi również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Pierwszym krokiem jest ich nawilżanie. Wystarczy jedna, prosta czynność podczas wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, która w szybkim czasie da niesamowite efekty. Chodzi o odżywkę do brwi. Ten niepozorny kosmetyk sprawi, że włoski staną się mocniejsze i bardziej elastyczne. A to z pewnością ułatwi ich stylizację. Dodatkowo, odżywka do brwi wzmocni i zagęści włoski oraz zapobiegnie ich wypadaniu. Możesz wybrać gotową mieszankę lub postawić na olejek rycynowy, który dodatkowo lekko przyciemni brwi.

Pielęgnacja brwi to także używanie odpowiednich przyrządów podczas modelowania ich kształtu. Tu bezapelacyjnie wygrywa pęseta. Najlepiej wybrać taką, która ma skośne końcówki. W ten sposób będziesz miała pewność, że włoski są wyrwane od nasady, unikniesz nieprzyjemnego uczucia podczas ich depilacji oraz będziesz miała pod kontrolą ilość wyrywanych włosków. Pamiętaj również o tym, by po zabiegu posmarować brwi żelem aloesowym, który złagodzi podrażnienia i przyspieszy regenerację delikatnej skóry.

Kolejną kwestią jest również to, aby stylizacja brwi w domu ograniczyła się jedynie do lekkiej korekty. Możesz użyć pęsety do wyrwania pojedynczych włosków, ale nie zmieniaj naturalnego kształtu swoich brwi. Jeśli zależy Ci na lekkim przyciemnieniu wypróbuj olejek rycynowy, który dodatkowo ma właściwości pielęgnacyjne lub zastosuj hennę. Pamiętaj jednak o odpowiednim doborze koloru, aby efekt był możliwie jak najbardziej naturalny.