Osoby, których skóra jest problematyczna i wrażliwa, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że muszą zwracać szczególną uwagę na skład kosmetyków. Zarówno tych do pielęgnacji, jak i makijażu. Cera wrażliwa jest skłonna do podrażnień. Bardzo często pojawiają się zaczerwienienia i uczucie swędzenia. Dlatego tak ważny staje się dobór odpowiednich kosmetyków. Pośród nich warto szukać tych, które nie pogorszą problemu i pomogą ukoić skłonną do podrażnień, delikatną skórę.

Najlepszym sposobem na rozpoznanie tego, czy problem wrażliwej skóry dotyczy również Ciebie jest wizyta u dermatologa. Lekarz pomoże dobrać odpowiednie produkty. Kosmetyki zniwelują uczucie swędzenia i zaczerwienienia. Odczuwasz wymienione niżej symptomy? Może to być oznaką, że Twoja skóra potrzebuje szczególnej ochrony i pielęgnacji.

Wrażliwa skóra: jak ją rozpoznać

Jeśli często pojawiają się na niej wypryski lub drobna wysypka, może to być oznaką tego, że Twoja skóra jest wrażliwa i źle reaguje na niektóre składniki kosmetyków. Kiedy zauważysz takie oznaki po krótkotrwałym stosowaniu nowego produktu, natychmiast go odstaw i wyeliminuj z codziennej pielęgnacji.

Czym są ceramidy i dlaczego Twoja skóra tak bardzo ich potrzebuje

Wrażliwa cera zazwyczaj objawia się także cienką barierą skórną, przez co po zastosowaniu kosmetyku może pojawić się uczucie pieczenia lub swędzenia. Szczególnie jeśli w jego składzie pojawi się alkohol.

Swędząca skóra i uczucie nieprzyjemne uczucie ściągnięcia to także oznaka tego, że mamy do czynienia ze skórą wrażliwą. Jeśli podczas oczyszczania twarzy płuczesz ją ciepłą wodą, postaraj się zmniejszyć jej temperaturę oraz upewnij się, czy stosowany środek do mycia jest przystosowany do pielęgnacji wrażliwej skóry.

Zaczerwienienie jest najczęstszym objawem wrażliwej skóry. To jedna z najczęstszych przypadłości, z którymi muszą mierzyć się osoby o delikatnej cerze. Przybiera to różną postać – od czerwonej wysypki, po krostki i rozszerzone naczynia krwionośne.

Macerat z żywokostu: naturalny sposób na demakijaż

Jeśli zauważyłaś u siebie te objawy, zgłoś się do dermatologa i koniecznie przejrzyj skład swoich kosmetyków, by zminimalizować przykre objawy i nieprzyjemne uczucie swędzenia i pieczenia.