Masz problemy poszarzałą skórą? Być może nie jest wystarczająco nawodniona. Kremy nawilżające na niewiele się zdadzą, bo nawet ich stosowanie połączone z brakiem dostatecznej ilości płynów nie wystarczy. Skóra potrzebuje wody od środka – to udowodnione.

Food Detectives zrobili mały eksperyment: wybrali bliźnięta identyczne. Jedna z kobiet przez okreśolny czas piła odpowiednią ilość wody, druga – w znacznie mniejszej ilości. Jak można się domyślić, po tygodniu efekty były widoczne na korzyść pierwszej z sióstr. Co więcej, europejski typ urody przejawia odwodnienie przez wzmożoną ilość zmarszczek.

Nie każdy jednak jest fanem wody. A wcale nie trzeba od razu wypić wielkiej szklanki – powinno się pić małymi łykami, regularnie. Miej wodę zawsze przy sobie. Możesz wycisnąć do niej sok z cytryny lub wrzucić świeże liście mięty.

Tak więc jeśli skóra jest w kiepskiej kondycji, nie musisz od razu wydawać 200 zł na nowe serum. Czasami wystarczy 2 zł dziennie na butelkę wody… A rezultaty mogą być znacznie lepsze.