Dobry krem nawilżający, obok dokładnego oczyszczania skóry twarzy, to podstawa pielęgnacji. Niezależnie od pory roku, ten kosmetyk znajduje się zawsze na łazienkowej półce. Nakładamy go rano i wieczorem, ale czasem możemy odnieść wrażenie, że mimo regularnego stosowania zwyczaje przestał działać. Cera jest przesuszona i pojawia się uczucie szorstkości i napięcia. Taka sytuacja wcale nie musi oznaczać, że trzeba wymienić go na inny kosmetyk. Problem może tkwić w nieprawidłowej aplikacji…

Istnieje prosty sposób, dzięki któremu nakładanie kremu zapewni o wiele lepszy efekt nawilżonej, gładkiej skóry. Zazwyczaj stosując środek nawilżający wsmarowujemy go w skórę twarzy za pomocą kulistych ruchów, tymczasem, aby składniki aktywne mogły lepiej przeniknąć do głębszych warstw skóry, skuteczniejszym sposobem jest wklepywanie kremu w skórę.

MOCNY TREND W PIELĘGNACJI. SZCZYPANIE BRWI – NOWOŚĆ, KTÓRA ZASTĄPI DROGIE KREMY

Ta technika służy dwóm, bardzo prostym rzeczom – wklepując krem zwiększa się ciśnienie krwi oraz wytwarza ciepło. A to niezwykle ważne czynniki, dzięki którym działanie kosmetyku jest skuteczniejsze.

Ta zasada dotyczy nie tylko kremu nawilżającego, również inne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy powinny być stosowane w podobny sposób. To niewielka zmiana w codziennej rutynie, która może przynieść rewelacyjne efekty w postaci gładkiej, nawilżonej i odżywionej skóry.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY KREMEM ZA 200 A 20 ZŁ. WARTO SIĘ NAD TYM ZASTANAWIAĆ?