Nawet jeśli nic nie wskazuje na to, że Twoja cera ma tendencję do trądziku, czasem zdarza się tak, że po przebudzeniu pierwszą rzeczą, którą zobaczymy w lustrze jest wielka, czerwona krosta. To może stać się przyczyną frustracji…

Tym bardziej wtedy, gdy właśnie zmieniłaś swoje rutynowe czynności pielęgnacyjne, ograniczyłaś spożywanie węglowodanów i wypijasz całą butelkę wody każdego dnia.

Na szczęście na wszystko znajdzie się sposób! Cały sekret gładkiej skóry kryje się w tureckiej technice oczyszczania.

ZOBACZ TEŻ: TEN SKŁADNIK W SERUM DO RZĘS MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY DLA OCZU! LEPIEJ GO UNIKAJ

Metoda pielęgnacji nazwana Kese polega na złuszczaniu skóry, w wyniku czego dochodzi do ścierania martwej warstwy naskórka i pobudzenia krążenia krwi.

W tym celu wykorzystuje się specjalną rękawicę peelingującą, która ma działanie lecznicze dla skóry. Z relacji kobiety wynika, że pierwsze efekty są widoczne już od pierwszego użycia. Codzienne stosowanie masażu powoduje, że blizny potrądzikowe są o wiele mniej widoczne, a skóra staje się gładsza i pełna blasku. A oprócz tego, peeling rękawicą pomaga dokładnie oczyścić pory i zminimalizować ryzyko powstawania zaskórników i pryszczy.

Turecka technika ma wiele zalet, a cały jej sekret kryje się w specjalnym splocie tkaniny, z której stworzona jest rękawica. Masaż najlepiej jest wykonywać pod prysznicem, kiedy skóra jest wilgotna i rozgrzana gorącą wodą. A najlepszą wiadomością jest to, że rękawice bez trudu można znaleźć w internetowych drogeriach.

ZOBACZ TEŻ: SPRAWDŹ SKŁAD SWOJEGO KREMU NA ZIMĘ. TO POWINNO SIĘ W NIM ZNALEŹĆ!

Co Wy na to?