Wilgotna skóra jest bardziej podatna na przyswajanie składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych. Koreanki wyznają zasadę trzech sekund, która polega na nakładaniu serum lub kremu maksymalnie trzy sekundy po oczyszczeniu twarzy. To sprawia, że ich cera jest gładka i odpowiednio nawilżona. Sprawdź trzy podstawowe zasady, które odmienią Twoją rutynę pielęgnacyjną. W szybkim czasie możesz osiągnąć niesamowite rezultaty.

Ile węglowodanów potrzebujesz w diecie? Zrób test krakersa

Maksymalne nawilżenie

Zasada trzech sekund to jedna z trzech kwestii, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o rutynę pielęgnacyjną. Skuteczniejsza absorpcja kosmetyków zastosowanych natychmiast po oczyszczaniu skóry pomoże poprawić wygląd skóry. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Przed zaaplikowaniem kremu lub serum możesz delikatnie przetrzeć cerę chusteczką, aby usunąć nadmiar wody. Gdy skóra jest wilgotna, najlepiej zastosować serum, które na ogół zawiera wyższe stężenie substancji aktywnych.

Dokładne oczyszczenie

Lepszą przyswajalność składników aktywnych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji można osiągnąć dzięki regularnemu stosowaniu peelingów. Cera jest dokładnie oczyszczona, a oprócz tego odblokowane zostają pory skóry. Peeling pomoże w szybki sposób usunąć głębsze zanieczyszczenia i nagromadzony martwy naskórek. Peeling mechaniczny lepiej sprawdzi się w przypadku skóry tłustej i odwodnionej. Pomaga poprawić mikrokrążenie krwi i poprawia koloryt skóry. Z kolei enzymatyczne peelingi są delikatniejsze i przeznaczone głównie dla posiadaczek cery wrażliwej, choć nie tylko. Zawierają enzymy, które pomagają rozpuścić rogową warstwę naskórka.

Pamiętaj o dodatkowej dawce nawilżenia

Ludzki organizm jest zsynchronizowany z 24-godzinnym dobowym rytmem. Kiedy ten system jest zakłócony, powoduje to m.in. przedwczesne starzenie się tkanek. Wielu osób czuje, że skóra staje się czuć się odwodniona, a uczucie ściągnięcia i przesuszenia pojawia się zwykle około godziny 16:00. Jest to więc świetny czas na dodatkowe nawilżenie i sięgnięcie po mgiełkę do twarzy.

1
1

Lifting Mask - Terapia liftingująca z proteinami z soi

Yasumi

75,00 zł

Kup teraz
4
2

odżywczy krem do twarz

Sephora Collection

51,75 zł

Kup teraz
5
3

krem nawilżający do twarzy i ciała z ceramidami

Holika Holika

119,00zł

Kup teraz
2
4

krem z kwasem migdałowym

Yasumi

140,00 zł

Kup teraz
6
5

ultrakomfortowy krem do twarzy

Nuxe

68,49 zł

Kup teraz
3
6

kojący krem na noc do cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień

Eisenberg

569,00zł

Kup teraz