Azjaci słyną ze swojej długowieczności oraz zachowywania młodego wyglądu przez bardzo długi czas. W tej statystyce wyróżniają się zwłaszcza obywatele Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni żyje ponad 80 tysięcy stulatków, a średnia wieku dla kobiet to niemalże 90 lat! Japończycy szczycą się, że swoją długowieczność i młody wygląd zawdzięczają swojej specyficznej diecie. Jednym ze składników, który cieszy się największą popularnością, jest zielona herbata. Domowe kosmetyki z zielonej herbaty są idealne dla każdej cery.

Biała herbata – napój, który zapewni Ci piękną skórę każdego dnia

Sencha – sekret młodości

Sencha jest tradycyjną japońską zieloną herbatą. Ma intensywny smak oraz zapach, a także… niezwykłe właściwości. W przeciwieństwie to zwykłej chińskiej mieszanki, sencha jest o wiele bardziej esencjonalna. Bogata w antyoksydanty, które chronią nas przed zanieczyszczeniami. Zawarte w składzie taniny regulują produkcję sebum. Sencha jest idealna dla cery trądzikowej, pomoże w pozbyciu się każdego zaczerwienienia oraz opuchlizny. Z jednej filiżanki przygotujesz aż trzy produkty! Domowe kosmetyki z zielonej herbaty są banalne w przygotowaniu i nie wymagają dużo pracy oraz czasu!

3 najlepsze sposoby wykorzystania herbaty rumiankowej w codziennej pielęgnacji

Domowe kosmetyki z zielonej herbaty

Senchę możesz parzyć do trzech razy, dlatego nigdy nie wyrzucaj liści po pierwszym zalaniu! Zamiast tego przełóż liście do drugiej filiżanki i ponownie zalej je wodą. Pamiętaj, że temperatura parzenia tego gatunku to 60-80 stopni Celsjusza. Z jednej filiżanki możesz przygotować trzy różne kosmetyki!

Peeling. Wyjmij fusy z herbaty i delikatnie je odciśnij, jednak tak, aby wciąż były wilgotne. Nie musisz niczego do nich dodawać, same w sobie będą bardzo łagodnym peelingiem. Używaj ich na wilgotną skórę i wykonuj masaż kolistymi ruchami.

Okład pod oczy. Jeśli masz problemy z opuchniętymi oczami lub sińcami, kompres z zielonej herbaty będzie dla Ciebie idealny. Przekrój na pół płatek kosmetyczny i umocz go w zielonej herbacie. Delikatnie odciśnij nadmiar i nałóż pod oczy. Taki kompres sprawi, że poczujesz natychmiastową ulgę. Trzymaj go na skórze przez 15-20 minut.

Tonik. Resztę herbaty przelej do buteleczki z atomizerem. Zielona herbata jest idealnym tonikiem, który odświeży Twoją cerę i sprawi, że przędzie ona ukojona i nawilżona.