Trzy oznaki, że Twój krem nawilżający potrzebuje dodatkowego wsparcia
Niezależnie od typu skóry czy pory roku podstawowe kroki pielęgnacji nigdy nie ulegają zmianie. Oprócz oczyszczenia i tonizowania cery, trzecim najważniejszym etapem jest nałożenie kremu nawilżającego. To podstawowy kosmetyk, który zatrzymuje wilgoć i przywraca gładkość. Zazwyczaj formuła oparta na podstawowych składnikach nawilżających (na przykład ceramidach, kwasie hialuronowym, glicerynie) w ich optymalnym stężeniu dobrze spełnia swoje zadanie.
Krem nawilżający: jak zwiększyć jego działanie
Kiedy jednak mamy do czynienia ze szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: mróz, wiar i śnieg – tradycyjny „nawilżacz” może potrzebować wsparcia. Wówczas do gry wkracza krem regenerujący, który w swoim składzie zawiera intensywnie nawilżające i kojące składniki, dzięki którym cera jest nie tylko nawilżona, ale jej bariera wodno-lipidowa odzyskuje równowagę.
Podstawową różnicą między kremem nawilżającym a kremem regenerującym jest intensywność działania. Zwykłe „nawilżacze” mają zapewnić podstawowe nawilżenia skóry, podczas gdy kremy regenerujące przenoszą sprawę na wyższy poziom.
3 powody dla których warto stawiać na naturalny krem z ceramidami?
Kiedy sięgnąć po krem regenerujący?
Najbardziej oczywistą oznaką tego, że twój krem nawilżający nie działa, jest to, że po jego zastosowaniu skóra nadal jest sucha. Kiedy zauważysz, że Twoja cera jest zaczerwieniona, szorstka w dotyku, a naskórek zaczyna pękać – sięgnij po dodatkowe wsparcie. Krem regenerujący przywróci miękkość i elastyczność skóry oraz złagodzi podrażnienia.
Inną oznaką może być to, że Twoja cera z normalnej zmieniła się na tłustą. Kiedy Twojej skórze brakuje nawilżenia, stara się to zrekompensować nadprodukcją sebum. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, krem regenerujący (który zapewnia większą dawkę nawilżenia) może pomóc zrównoważyć sytuację.
Jaka jest prawdziwa różnica między kremem nawilżającym a serum?
Istnieje wiele powodów, przez które skóra może ulec podrażnieniu – czynniki środowiskowe, zmiany hormonalne, a nawet niektóre z zabiegów pielęgnacyjnych – ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: wszystkie są wynikiem naruszona bariery skórnej. Podczas gdy niektóre podstawowe środki nawilżające mogą pomóc odbudować tę barierę, krem regenerujący z pewnością zrobi to skuteczniej i przyspieszy proces gojenia. Zadziała kojąco, a dzięki składnikom utrzymującym wilgoć zmniejszy podrażnienia skóry.