Samo oczyszczanie skóry żelem lub delikatną pianką to za mało. Aby przywrócić skórze naturalne pH potrzebny jest tonik do twarzy. I chociaż wiele osób pomija go podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej, zastosowanie tego niepozornego kosmetyku może dać wiele dodatkowych korzyści. To także sposób na odświeżenie cery i przywrócenie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Oprócz tego kosmetyk ten pomaga zwęzić pory a także poprawia wchłanianie substancji zawartych w kremach i serum. Możesz wykorzystać go w tradycyjny sposób lub spróbować nieco inną metodę. Oto trzy mniej znane sposoby na wykorzystanie toniku.

Domowy tonik z cytrusów – poczuj moc przeciwutleniaczy i doładuj skórę witaminami

Tonik do twarzy – jak włączyć go do codziennej pielęgnacji

W upalne dni skóra potzrebuje dodatkowej dawki nawilżenia. Jeśli nie masz pod ręką lekkiej mgiełki, możesz wykorzystać naturalny tonik. Wystarczy co kilka godzin spryskać nim skórę twarzy, szyi i dekoltu, by poczuć przyjemne uczucie odświeżenia.

Nieregularny sen, stres i wiele godzin spędzonych przed ekranem komputera – to wszystko powoduje pojawianie się cieni pod oczami. Aby zyskać szybkie odświeżenie, poprawić wygląd skóry i zniwelować opuchnięcia, wystarczy przygotować nawilżające płatki. Wstaw naturalny tonik do lodówki (nie może zawierać w sobie alkoholu) a po 15 minutach wyjmij go i nasącz nim dwa płatki kosmetyczne. Następnie przyłóż je na oczy na kilka minut. To bardzo prosty trik, dzięki któremu poprawimy wygląd, zminimalizujemy cienie pod oczami i obrzęk.

Tonik do twarzy można wykorzystać również jako kojący kosmetyk na podrażnienia skóry. Jeśli po depilacji na nogach pojawią się małe czerwone kropki po prostu spryskaj ten obszar tonikiem, a następnie nałóż delikatny, kojący żel aloesowy.