Chociaż nazwa brzmi uroczo, truskawkowe nogi to mało przyjemna sytuacja. Ciemne kropki pojawiające się na skórze, które wyglądem przypominają nasiona owoców, jest często spotykany problemem, najczęściej po depilacji. To uciążliwe szczególnie latem, kiedy nosimy szorty i krótkie spódnice. Ciemne kropki wyglądają mało estetycznie, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, by zapobiec ich powstawaniu.

Przyczyną truskawkowych nóg są zapchane pory. Dostające się zanieczyszczenia, resztki kosmetyków i pot powodują powstawanie nieestetycznie wyglądających kropek. Sprawdź, co zrobić, by szybko pożegnać problem.

Kiedy zamiast gładkiej skóry, po depilacji zaczynają pojawiać się ciemne kropki, to sygnał, by uważnie przyjrzeć się naszym pielęgnacyjnym nawykom. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest regularna wymiana maszynki do golenia. Nagromadzone na niej bakterie podczas każdej depilacji rozprowadzają się po skórze. Dobrym nawykiem jest także przed każdym użyciem, przetrzeć ostrza środkiem odkażającym.

NIESAMOWITY BEAUTY HACK, KTÓRY POMOŻE CI ZROBIĆ DOSKONAŁY WOSK DO DEPILACJI DIY!

Dobrym sposobem może być przygotowanie domowej mieszanki, która pomoże rozjaśnić przebarwienia, oczyścić i ukoić skórę. Wystarczy wymieszać 3 łyżki aloesowego żelu z 2 łyżeczkami cukru i kilkoma kroplami soku z cytryny. Taką mieszankę następnie delikatnie wmasowuje się w skórę na nogach i spłukuje letnią wodą po upływie około 10 minut.

Wybór odpowiednich kosmetyków również ma tu spore znaczenie. Podczas depilacji powinno się stosować wyłącznie produkty specjalistyczne – pianki i kremy, które zmiękczą i nawilżą skórę. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich zastępować szamponem albo żelem do ciała, ponieważ tylko pogorszą sytuację.

WYSYPKA PO GOLENIU?PRAWDOPODOBNIE WCIĄŻ ROBISZ TE BŁĘDY. POPEŁNIA JE KAŻDA Z NAS

Kolejnym ważnym punktem jest regularne wykonywanie peelingów. W ten sposób pory skóry zostaną oczyszczone z nagromadzonych zanieczyszczeń, a dodatkowo pozbędziemy się martwego naskórka.