Trądzik to uciążliwa i dla wielu wstydliwa choroba, które występuje nie tylko na twarzy. Jednym z takich miejsc są plecy, co jest szczególnie kłopotliwe latem, gdy chcemy założyć sukienki na cienkich ramiączkach, czy pokazać się na plaży w stroju kąpielowym.

JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO PRYSZNICU? 3 KROKI, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIE WYGLĄDAŁA OBŁĘDNIE!

Brzydkie plecy pokryte wypryskami są kompleksem wielu dziewczyn. A gdy apteczne maści nie pomagają, zniechęcone chowają problem odpowiednim ubiorem, udając, że nie istnieje. Tymczasem, chcąc się pozbyć trądziku, warto ustalić jego przyczyny.

Jak się okazuje, wiele przyczyn nieestetycznych wyprysków na plecach tkwi w nieprawidłowej codziennej pielęgnacji.

Nadmiar kosmetyków

Zazwyczaj podczas codziennego prysznica na samym jego końcu, spłukujemy z włosów maskę, nie myjąc ponownie pleców. Niestety, to wielki błąd. Oleje zawarte w maskach po spłukaniu ich z włosów, zbierają się na plecach, oblepiając je i zatykając pory. Dlatego plecy powinnyśmy myć na końcu, by oczyścić je z nadmiaru kosmetyków, które zebrały się na nich po myciu włosów.

STARODAWNE RYTUAŁY PIĘKNA Z CAŁEGO ŚWIATA, KTÓRE ZNOWU BĘDĄ MODNE W 2019 ROKU

Brudna gąbka

To jednak niejedyny błąd, jaki popełniamy podczas prysznica. Przyznaj się – jak często zmieniasz gąbkę? No właśnie. Dermatolodzy przekonują, że powinniśmy ją wymieniać maksymalnie co trzy tygodnie. Niestety rzadko która z nas to robi. Tymczasem gąbka to prawdziwa wylęgarnia bakterii, które powodują powstawanie wyprysków.

Pomijanie peelingu

Kolejnym błędem jest omijanie peelingu. Skóra na plecach potrzebuje go tak samo, jak w każdym innym miejscu na ciele. Chociaż jest to dość trudne i irytujące, jest konieczne, by móc cieszyć się zdrową, gładką skórą na plecach. Peeling złuszczy martwy naskórek i zebrany na plecach brud, dając skórze oddychać, odblokowując tym samym pory i przyspieszając jej regenerację.
Nie musisz być akrobatką, by go wykonać! Wystarczy, że użyjesz do tego szorstkiej szczotki z rączką, którą wymasujesz plecy, delikatnymi ruchami.

Niedokładne mycie

Trądzik na plecach może być spowodowany także ich niedokładnym myciem, dlatego po kąpieli, by upewnić się, że plecy są dokładnie oczyszczone, rozpyl na nich spray z kwasem salicylowym, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Usunie on wszelkie pozostałe bakterie i zapobiegnie powstawaniu kolejnych wyprysków.

DOMOWE PEELINGI DO CIAŁA – ZRÓB JE Z OWOCÓW!

Brudny stanik sportowy

Dość zakasującym powodem trądziku na plecach jest też… biustonosz sportowy, w którym zbiera się pot i cała masa baterii. Nie, nie mamy zamiaru przekonywać cię do porzucenia siłowni! Wystarczy, że kupisz dobry jakościowo, oddychający biustonosz i będziesz prać go po każdym treningu.

Jeśli wyeliminujesz powyższe błędy, a trądzik wciąż będzie się pojawiał, koniecznie udaj się do dermatologa. To poważny i uciążliwy problem, który może prowadzić do trwałych blizn. Warto więc zareagować i skutecznie rozwiązać ten problem.